Do Ostravy na MČR mužů a žen odcestovalo 12 atletů z Jihočeského kraje. Nejlepších výsledků dosáhli borci ze Sokola Českých Budějovic, když se při slavnostním vyhlášení výsledků mohli radovat z bronzových medailí. Ano, řeč je o Tomáši Kratochvílovi, Tomáši Němejcovi a Petru Píchovi.

Petr Pícha (SOKCB) vybojoval bronz ve skoku vysokém za 2.08. Stejný výkon zapsal i závodník na neoblíbené bramborové pozici, nicméně Petr skočil všechny předchozí výšky na 1. pokus, čímž si zajistil lepší umístění a medailovou pozici.

Junior Tomáš Němejc (SOKCB) se prosadil na trati 200 m a doběhl si pro bronzovou medaili s časem 21.56. Ke zlatu mu chyběl kousíček, pouhých 6 setin sekundy.

Dorostenec Tomáš Kratochvíl (SOKCB) si jako nejmladší závodník v poli dálkařů dolétl pro bronz. Začátek soutěže nevypadal ideálně, 2x přešlápl, ale třetím pokusem se Tomáš zachránil a rovnou parádním výkonem 723, čímž se dostal na průběžné 4. místo. Posledním pokusem ve finále zabojoval a skočil si pro nový osobní a krajský rekord v kategorii dorostenců s výkonem 729.

Dalšími závodníky SOKCB byli Jiří Polák na 200 m, který zaběhl v rozběhu stejný čas jako jeho oddílový kolega Tomáš Němejc, ale Jiřímu bohužel chyběli 3 setiny k postupu do finále, protože byl ve svém rozběhu druhý a jeho postup závisel na časech ostatních závodníků. Josef Havlíček se představil na trati 3000 m a do cíle doběhl na 8. místě s časem 8:36.64. Lenka Pardamcová odstartovala na dvou tratích a to na 1500 m (4:57.89 a celkové 15. místo) a 3000 m (10:58.16 a celkové 9. místo a osobní rekord).

Mezi závodníky z Tábora se představil Jakub Škrdleta na 800 m a k postupu do finále mu chyběli pouhé 2 setiny. Ve skoku vysokém bojovaly Alena Panovská (1.72 a celkové 5. místo) a Lada Doležalová (1.67 a celkové 7. místo). Trojskokanka Linda Průšová si doskočila pro 6. místo za 11.93.

Z Bechyňského atletického klubu se mezi dospělými vrhači předvedl junior David Tupý a výkonem 14.62 si připsal 9. místo.

Gratulujeme závodníkům i jejich trenérům.