Za velmi teplého, slunečného, jarního počasí, kdy teplota na Slunci vystoupila až na 25 stupňů Celsia se v sobotu 23. března 2019 uskutečnil v táborském Sportovním Areálu Komora (Zóna Komora) na Sídlišti nad Lužnicí krajský přebor Jč KAS v přespolním běhu všech věkových kategorií pro rok 2019. Z pověření Jč KAS tento přebor výtečně technicky zajistil domácí atletický oddíl TJ Vodní stavby Tábor. V kategorii mužů se běžel závod na 6 000 m společně s juniory. Od startovního výstřelu se na čele mužského závodu usadil Jan Macoun ze Sokola ČB a celých šest kilometrových kol kroužil osamocen a jednoznačně vyhrál v čase 20:10 min. Jasné bylo i druhé místo pro domácího vytrvalce Jakuba Škrdletu, který si doběhl pro stříbro v čase 21:18 min. Třetí místo v hlavním závodě získal Alois Kuna z Jihočeského klubu maratonců v čase 22:16 min.

Kategorii juniorů na 6 000 m, která se běžela společně s kategorií mužů, se stala jasnou záležitostí pro chyšecké juniory Patrika Boušku a Ondřeje Kohouta. Oba vytrvalci z Čertovy hrbatiny se ihned po startu usadili na špici juniorů a svým soupeřům nedali žádnou šanci. Zprvu udával tempo Kohout a za ním běžel Bouška. V dalším průběhu závodu se střídali na čele a neustále se vzdalovali ostatním juniorům. Běželo se šest kilometrových okruhů na velmi kvalitním terénu. Po polovině se do čela propracoval Bouška a začal se svému oddílovému kolegovi vzdalovat. Do cíle šestikilometrového závodu tak doběhl jako první Patrik Bouška a časem 22:08 min. vybojoval krajský přebornický titul, získal zlatou medaili a diplom. Jako druhý byl v cíli další chyšecký vytrvalec Ondřej Kohout a časem 22:57 min. si vybojoval stříbrnou medaili. Až pět minut za vítězným Bouškou doběhl v cíli třetí Ladislav Stejskal z SK Čtyři Dvory České Budějovice v čase 27:27 min. Převaha chlapců z Čertovy hrbatiny tak byla zřejmá a jejich vítězství zasloužené.Po závodě Bouška zářil radostí a těšil ho i polibek od své přítelkyně. "Běželo se mi dnes velmi dobře, žádné problémy na trati nebyly, dýchalo se mi skvěle, nohy nebolely. Jsem velmi spokojen s prvenstvím."Průběhem závodu byl naopak zklamán Ondřej Kohout, který se pak v cíli přiznal: "Chtěl jsem to zabalit, špatně se mi dýchalo, ale překonal jsem krizi a doběhl jsem." Tady se projevila velká vůle Ondry, který závod nevzdal, i když měl zdravotní potíže.V dorostenecké kategorii na 4 000 m startoval nadějný Jakub Budil, z atletického oddílu Atletika Písek. Písecký borec měl za soupeře velice dobré a kvalitní běžce Šimona Řehulu a Petra Lukše ze Sokola České Budějovice. Závod byl velice kvalitní a napínavý až do samého závěru, kdy o svých kvalitách přesvědčil Budil a překvapení borci z ČB na jeho skvělý závěr nestačili reagovat. Kuba si tak doběhl pro zasloužený krajský titul a zlatou medaili v čase 13:53 min. před druhým Šimonem Řehulou, ten zaběhl čas 14:06 min., a třetím Petrem Lukšem (oba Sokol ČB), jeho čas v cíli byl 14:15 min.