Svitavy - V sobotu 15. června 2019 se na atletickém stadiónu ve Svitavách uskutečnil již 53. roč. atletického MČR veteránů na dráze pro rok 2019. Na tomto veteránském šampionátu opět startovali i zástupci jihočeských oddílů. Výborně se dařilo Václavu Šejblovi z ATK Písek, který na šampionátů přebíral dvě zlaté medaile. Ve své věkové kategorii M 60+ si nejprve doběhl pro zlato v běhu na 400 m, když jeho čas v cíli byl 80,09 sec. a přepočtený výkon činil 56,70 sec. Druhý přebornický titul pak získal na půlce. Jeho čas na 800 m 3:05,92 min. byl přepočten na 2:10,60 min. a písecký atlet si mohl jít na stupně pro svůj druhý titul. Pro dvě zlata si rovněž doběhla Jitka Bočkayová z SKP ČB, která ve své věkové kategorii W 35-59 vyhrála obě sprinterské tratě, nejprve stometrový sprint za 13,16 m-přepočtený výkon 12,29 sec., a také i dvoustovku v čase 28,22 sec.-přepočtený výkon 25,76 sec. Opravdu super výkony.

Přebornický titul a zlatou medaili si vybojoval i táborský atlet Marek Volf, když vyhrál v kategorii M 35-59 trojskok výkonem 13,12 m-přepočtený výkon 14,78 m. Ke zlatu pak přidal i stříbrnou medaili za skok daleký, když doskočil do vzdálenosti úctyhodných 602 cm-přepočtený výkon 695 m.Zlato a bronz přivezl do města nad Otavou Václav Sosna z Atletiky Písek. Ten startoval ve své věkové kategorii M 60+ a vyhrál hodem 42,87 m - přepočtený výkon 56,12 m - 1 kg disk. Bronzovou medaili si pak pověsil na krk za výkon 35,18 m- přepočtený výkon 60,60 m - v hodu 600 g oštěpem. Výškař, a několikanásobný mistr, Jaroslav Lorenc ze Sokola České Budějovice si na krk tentokráte pověsil stříbrnou medaili za výkon 153 cm-přepočtený výkon 212 cm.Medaili stejné hodnoty, tedy stříbrnou, si vyběhla Jana Weinberger Melichová z SK Čéčova ČB, která v kategorii W 35-59 zaběhla v běhu na 800 m čas 2:26,17 min.-přepočtený výkon 2:19,41 min.V kategorii W 60+ absolvovala Daniela Škopková ze Sokola ČB celkem tři disciplíny, vrh 3 kg koulí, hod 1 kg diskem a hod 500 g oštěpem. Nejlépe se ji vedlo v oštěpu, když hodila 16,98 m-přepočtený výkon 35,64 m- a skončila na čtvrtém místě. Ve vrhu koulí skončila vrhem 6,69 m-přepočtený výkon 12,41 m - na pátém místě. Sedmá pak skončila v hodu diskem výkonem 16,11 m - přepočtený výkon 33,09 m.V kategorii M 35-59 startoval na MČR veteránů další písecký atlet. Tím byl Dušan Bartoš z Atletiky Písek. Zaběhl si trať 5 000 m a zde dosáhl času 20:50,15 min. a jeho přepočtený čas 18:04,26 min. znamenal v konečném účtování pěkné páté místo. Z TJ Blatná startoval na MČR Vlastimil Vonášek, který v kategorii M 60+ hodil 500 g oštěpem 21,38 m - přepočtený výkon 37,74 m - a skončil na 14. místě. Medailová žeň mohla být pro Písecko ještě větší, kdyby těsně před svými starty nemusel odstoupit pro svalové zranění několikanásobný veteránský mistr Pavel Fleischmann z milevského Sokola.