Ve dnech 23. – 30. 6. proběhlo v Olomouci Mistrovství České republiky juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek na dráze. Jihočeští atleti se v nabité konkurenci neztratili a přivezli domů 10 cenných kovů a spoustu dalších pěkných umístění. Bojovat o co nejlepší umístění jelo 43 atletů z jihočeských oddílů.

Dorostenka, Tereza Babická (SOKCB), se postavila na start 100 m překážek a 300 m překážek a v obou disciplínách si doběhla pro zlatou medaili. Tereza na 100 m překážek zaběhla fantastický čas 13.68, což je její nový osobní rekord a zároveň se tímto časem dostala do vedení letošních tabulek, což se jí povedlo i na 300 m překážek (42.49). Dorostenec, Tomáš Kratochvíl (SOKCB), zvítězil ve skoku dalekém v rekordu mistrovství a osobním rekordu 7.53. Nutno podotknout, že Tomáš přeskočil i všechny juniory. Nezůstal jen u skoku dalekého, ale představil se i ve skoku vysokém, kde získal stříbrnou medaili a osobní rekord za 1.98. Juniorka, Barbora Havlíčková (4DVCB), se představila na tratích 1500 m a 3000 m. Delší distanci vyhrála a zaběhla za 09:45,77, což ji vyhouplo do čela letošních tabulek. Patnáctistovku zaběhla za 4:37,22, za což brala stříbro a osobní rekord. Junior, David Tupý (BECHY), předvedl parádní podívanou, když poslal 6 kg kouli do vzdálenosti 19.41, čímž si vytvořil nový osobní rekord a stále se tak drží na pozici vedoucího lídra letošních tabulek. Junior, Tomáš Němejc (SOKCB), se představil na 200 m, kde si doběhl pro celkové 2. místo. Stejného pořadí dosáhli i Marek Strnad (NVCEL) na 1500 m juniorů a Šimon Řehula (SOKCB) na stejné distanci, ale v kategorii dorostenců.

Další umístění:

Junioři

Matouš Boudný (SOKCB) – 100 m 10.93 (4. místo)

Matyáš Jánský (SOKCB) – 3000 m př. 09:43.71 (4. místo)

Antonín Švarc (CZSTR) – hod oštěpem 800 g 58.73 (4. místo)

Jiří Daniel Jaroušek (SOKCB) – skok vysoký 1.93 (6. místo)

Matyáš Móri (TABOR) – skok daleký 5.67 (14. místo)

Juniorky

Veronika Piklová (4DVCB) – 3000 m př. 11:34.44 (5. místo)

Nela Nikodemová (SOKCB) – skok daleký 5.32 (9. místo)

Pavla Buřičová (TABOR) – skok o tyči 2.69 (9. místo)

Diana Štráchalová (SOKCB) – 3000 m př. 13:02.32 (11. místo)

Tereza Kršová (TABOR) – 100 m 12.62 (13. místo)

Adéla Bělohlavová (SOKCB) – 1500 m 5:16.12 (15. místo)

Kristýna Koutná (NVCEL) – vrh koulí 4 kg (15. místo)

Nikola Ježková (NVCEL) – 100 m 12.58 (12. místo), 200 m 27.67 (17. místo)

Lucie Jinderlová (SOKCB) – 400 m př. 73.59 (21. místo)

Dorostenci:

David Jodl (SOKCB) – skok daleký 6.72 (4. místo)

Marek Marvan (TABOR) – vrh koulí 5 kg 15.97 (4. místo)

Petr Bahenský (SOKCB) – 2000 m př. 6:30.15 (6. místo)

Štěpán Pokorný (MILEV) – skok daleký 6.68 (7. místo)

Gysel Dominik (NVCEL) – skok o tyči 3.90 (7. místo)

Lukáš Svědínek (SOKCB) – skok daleký 6.37 (8. místo)

Vojta Ondřej (TABOR) – skok vysoký 1.82 (8. místo)

Jakub Budil (ATPIS) – 3000 m 9:23.86 (8. místo)

Ivan Brejška (SOKCB) – 3000 m 9:30.66 (9. místo), 1500 m 4:18.70 (9. místo)

Štěpán Pokorný (MILEV) – skok vysoký 1.75 (10. místo)

Petr Lukš (SOKCB) – 2000 m př. 6:43.72 (11. místo)

Šimon Řehula (SOKCB) – 3000 m 9:34.05 (11. místo)

David Hašek (NVCEL) – skok o tyči 3.50 (12. místo)

Ondřej Gloza (SOKCB) – 800 m 2:01.82 (13. místo)

Dorostenky:

Tereza Kratochvílová (SOKCB) – 3000 m 11:19.52 (6. místo)

Julie Kotalíková (TABOR) – skok vysoký 1.68 (6. místo)

Tereza Kratochvílová (SOKCB) – 1500 m 5:00.56 (7. místo)

Michala Veldová (SOKCB) – 2000 m př. 8:02.89 (7. místo)

Barbora Hesová (TABOR) – 800 m 2:24.47 (8. místo)

Anežka Gutwirthová (SOKCB) – 3000 m 11.36.44 (11. místo), 1500 m 5:12.30 (13. místo)

Karolína Mášková (BECHY) – skok vysoký 1.56 (13. místo), 100 m př. 15.50 (22. místo)