Devatenáctiletá Barbora Havlíčková se stala juniorskou mistryní Evropy v běhu do vrchu. Ve švýcarském Zermattu nenašla přemožitelku a suverénně zvítězila s náskokem 51 s před Italkou A. Matteviovou. Barbora vyběhla necelou 6 km dlouhou trať s převýšením zhruba 400 m za 32:20.

Minulý víkend vyhrála závod 3000 m na MČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek na dráze. Na poloviční distanci, 1500 m, brala druhé místo.

Barbora je česká reprezentantka v běhu na lyžích. Minulý rok se představila i na ZOH v Pchjongčangu. V roce 2017 se účastnila juniorského MS v klasickém lyžování a jako nejmladší závodnice vybojovala 9. a 13. místo. Nicméně ukazuje, že ani v běžeckých botách se neztratí a tak si přes léto zpestřuje svou sportovní přípravu i atletickými závody.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!