Maďarsko, Zalaegerszeg - V sobotu 20. července 2019 se v maďarském městečku Zalaegerszeg uskutečnilo atletické veteránské mezistátní utkání Rakousko-Česko-Maďarsko-Slovinsko-Chorvatsko-Švýcarsko. V reprezentačním tričku startovali i zástupci jihočeské veteránské atletiky."Po dvou letech opět v české reprezentaci", to prohlásil Pavel Fleischmann, několikanásobný veteránský mistr ČR a trenér atletického oddílu TJ Sokol Milevsko. Milevský nestor byl nominován na svou nejsilnější disciplínu, tedy běh na 400 m. A nevedl si špatně, když v celkovém hodnocení po přepočtu koeficientů se umístil na sedmém místě v čase 58,80 sec.-přepočtený čas byl 49,59 sec. Nestárnoucí atlet z města vzduchotechniky v Maďarsku rovněž startoval ve štafetě na 4x400 m, která ve složení Zdeněk Pech, Pavel Fleischmann, Josef Česák, Jan Adensem doběhla na druhém místě v čase 3:57,63 min. Písecký Václav Sosna házel v Maďarsku 500 g oštěpem a s ním dohodil na vzdálenost 37,82 m a přepočteným výkonem 65,15 m obsadil v soutěži oštěpařů výborné třetí místo. V reprezentačním dresu soutěžil i táborský Marek Volf, který si v soutěži trojskokanů skočil výkonem 13,20 m-přepočtený výkon 14,87 m-pro výborné čtvrté místo. Táborský borec startoval i ve skoku dalekém, ve kterém doskočil do vzdálenosti 585 m a přepočteným výkonem676 cm obsadil osmé místo. V družstvu žen startovala Jitka Bočkayová z SKP České Budějovice, která v běhu na 100 m zaběhla čas 13,19 sec. a přepočteným časem 12,23 sec. obsadila výborné třetí místo. Českobudějovická atletka rovněž byla členkou štafety na 4x100 m, která vyhrála v čase 53,49 sec.

Svými výkony a získanými body tak Fleischmann, Sosna a Volf přispěli k celkovému druhému místu českých mužů se ziskem 192 bodů, Bočkayová k prvenství družstva žen a všichni i k celkovému druhému místu reprezentačních družstev (muži+ženy) se 385 body. Pořadí mužů bylo toto: 1. Rakousko 198 b., 2. Česko 192 b., 3. Maďarsko 170 b., 4. Slovinsko 138 b., 5. Švýcarsko 86 b., 6. Chorvatsko 77 b. Pořadí žen bylo následující: 1. Česko 193 b., 2. Rakousko 191 b., 3. Maďarsko 179 b., 4. Slovinsko 122 b., 5. Chorvatsko 93 b., 6. Švýcarsko 81 b. Celkové pořadí reprezentačních družstev v součtu mužů a žen: 1. Rakousko 389 b., 2. Česko 385 b., 3. Maďarsko 349 b., 4. Slovinsko 260 b., 5. Chorvatsko 170 b., 6. Švýcarsko 167 b.