V pátek 17. ledna proběhl 18. ročník vyhlášení ankety Atlet roku 2019 v Hotelu Malý pivovar v Českých Budějovicích. Opět se vyhlašovaly kategorie od přípravek až po muže a ženu. Samozřejmě nechybělo tradiční celkové vyhlášení prvních 5 atletů.

V kategorii přípravek převzali ocenění Adam Fišer (SOKCB) a Tereza Kozáková (ATPIS), kteří se prosadili zejména ve vícebojích jak na dráze tak v hale. Následovala kategorie mladšího žactva, ve které zvítězil Marek Kuna (4DVCB) a Ema Šefránková (CZSTR), účastníci LODM 2019. Marek je 5-ti násobný krajský přeborník, jehož nejsilnějšími disciplínami jsou skok vysoký a daleký. Ema zazářila na LODM, kde získala pro Jihočeský kraj stříbrnou medaili ve skoku dalekém. Je také držitelka krajského rekordu na 60 m. Straší žactvo ovládli Tomáš Jelínek (SKOKJH) a Jitka Maršálková (SOKCB). Tomáš je výborný skok do výšky, získal bronz na LODM, ale i na MČR žactva. Jitka je všestranná atletka a jejím největším úspěchem v roce 2019 bylo 2. místo na HMČR žactva ve vícebojích.

 

Kategorii dorostenců vyhráli Tomáš Kratochvíl (SOKCB) a Tereza Babická (SOKCB). Tomáš je několikanásobným mistrem ČR, účastníkem Evropského festivalu olympijských nadějí, krajským rekordmanem i vedoucím atletem celostátních atletických tabulek ve skoku dalekém za rok 2019. Tereza je též několikanásobná mistryně ČR, účastnice Evropského festivalu olympijských nadějí, krajskou rekordmankou i vedoucí atletkou celostátních tabulek na 60 m př., 100 m př., 300 m př. a ve skoku dalekém. Juniory ovládli David Tupý (BECHY) a Barbora Havlíčková (4DVCB). David byl účastníkem Mistrovství Evropy juniorů, kde získal parádní 5. místo ve vrhu koulí. Je několikanásobným mistrem ČR, krajským rekordmanem i vedoucím atletem tabulek za rok 2019 ve vrhu koulí. Barbora excelova v běhu do vrchu, kdy na MS juniorů doběhla pro 2. místo a ME juniorů vyhrála. Je vedoucí atletkou tabulek ČR na 3000 m na dráze za rok 2019. Barbora se vyhlášení zúčastnit nemohla, jelikož následující den startovala na Světovém poháru v běžeckém lyžování. Kategorii mužů a žen ovládli Roman Budil (ATPIS) a Adéla Záhorová (TABOR). Roman si doběhl na MČR pro bronz na 5 000 m. Adéla startovala na ME do 22 let, kde získala 18. místo v dálce. Je mistryní ČR ve skoku dalekém v kategorii do 22 let. 

 

Výsledky celkového pořadí: 

1. Barbora Havlíčková

2. David Tupý

3. Tomáš Kratochvíl

3. Tereza Babická

5. Roman Budil