Jablonec nad Nisou - Páteční podvečer 6. března 2020 byl účastníkem krajské Valné hromady Jč KAS v českobudějovickém hotelu Malý pivovar. Následoval přesun do nedaleké Všesportovní haly. V běžeckém koridoru následovalo svalové protažení a proběhnutí se svou trenérkou Jitkou Bočkayovou z SKP ČB. Hodinový trénink měl svůj význam a účel, příprava na sobotní veteránské halové mistrovství ČR v Jablonci nad Nisou. Z loňského roku milevský nestor obhajoval přebornický titul na 400 m. V sobotu 7. března 2020 se pak v atletické hale ve sportovním areálu Střelnice v Jablonci nad Nisou uskutečnilo již 30. halové MČR atletických veteránů. Na této významné veteránské soutěži opět tedy startoval v kategorii M35+ i milevský atlet Pavel Fleischmann z atletického oddílu TJ Sokola Milevsko. Několikanásobný přeborník ČR z let minulých opět nezklamal sám sebe a své příznivce. Nejprve si zaběhl šedesátku a v prvním běhu doběhl na třetím místě v čase 8,19 sec. min., celkově to bylo první místo, zlatá medaile a přebornický titul, přepočtený čas byl 7,08 sec. Medailové stupně na 60 m: 1. Pavel Fleischmann, TJ Sokol Milevsko 8,19 sec.-přepočtený čas byl 7,08 sec. Ke svému výkonu a umístění v závodě se vyjádřil milevský veterán takto:"Na 60 m jsem vůbec netušil, že to bude takto rychlé, start nebyl zrovna rychlý. Tenhle čas je můj nejlepší v letošní halové sezoně." Druhou disciplínu si Fleischmann zvolil dvoustovku a ve čtvrtém běhu byl první v čase 26,52 sec., celkově to bylo již druhé zlato a druhý přebornický titul, přepočtený čas byl 22,74 sec. Pořadí na stupních vítězů na 200 m bylo následující: 1. Pavel Fleischmann, TJ Sokol Milevsko 26,52 sec.-přepočtený čas 22,74 sec. A tady je reakce milevského borce:

"Dvoustovka se mi běžela až nezvykle dobře, tentokrát mi nedělala ani ostrá zatáčka velký problém. Jablonecká hala je velice specifická tím, že okruh má tři sta metrů a zatáčky jsou hodně ostré." Na závěr halového MČR si Fleischmann zaběhl čtyřstovku a ve druhém běhu skončil na prvním místě v čase 58,39 sec., celkově to bylo již třetí zlato a třetí přebornický titul. Při pohledu na výsledkovou listinu pak milevský veterán zářil štěstím, obhájil loňské zlato a ve fantastickém čase. Jeho přepočtený čas byl 49,02 sec. Pořadí na stupních vítězů na 400 m bylo toto: 1. Pavel Fleischmann, TJ Sokol Milevsko 58,39 sec.-přepočtený čas 49,02 sec.No a svou zlatou čtyřstovku komentoval Fleischmann následovně:"Čtyřstovku jsem mohl běžet asi lepším časem, ale mladší ročníky běžely v prvním rozběhu, tak mě neměl kdo "táhnout".Milevský atlet, trenér, funkcionář tak do své sbírky přidal další tři mistrovské tituly, tituly, který opět "vznikaly" ve skromných podmínkách, vždyť Milevsko, jako jediné atletické město v kraji má stále jen antukový atletický ovál a přilehlé sektory. Přesto v těchto podmínkách vyrůstali či vyrůstají přeborníci, medailisté i reprezentanti ČR. Jen o jednu zlatou medaili získala v kategorii W35+ Jitka Bočkayová z SKP České Budějovice. V běhu na 60 m dosáhla v cíli času 8,27 sec. a přepočtený čas 7,66 sec. pro ni znamenal první zlatou medaili a přebornický titul. Její další zlatou disciplinou byla dvoustovka. Na této trati zaběhla čas 28,81 sec., který po přepočtu měl hodnotu 26,09 sec. a druhou zlatou. Českobudějovická sprinterka si rovněž vyzkoušela skok daleký a výkon 415 cm znamenal po přepočtu hodnotu 483 cm a celkové čtvrté místo v ČR. Dvě zlaté na jabloneckém HMČR získal i několikanásobný přeborník ČR Václav Šejbl z ATK Písek. Ten startoval v kategorii M60+ a výsledkem jeho účasti v běhu na 400 m byl čas 81,36 sec. a po přepočtu byl jeho výkon 56,53 sec. zlatou odměnou. Písecký borec si zvolil velmi náročnou kombinaci běhů na 400 m a 800 m. Tuto kombinaci zvládl na výbornou, když vyhrál i půlku a čas 3:08,86 min. po přepočtu měl hodnotu 2:10,77 min. a hodnotu zlata.Dvě medaile si z Jablonce n.N. přivezl v kategorii M60+ i další písecký veterán Václav Sosna, člen Atletiky Písek. V hodu diskem dosáhl výkon 38,82 m a po přepočtu výkon 52,02 m znamenal zlatou odměnu. Druhou medaili si přivezl z vrhu koulí, když výkon 12,70 m po přepočtu měl hodnotu 16,86 m a byl to bronzový vrh.Medaile stejné hodnoty získal v Jablonci n.N. v kategorii M35+ i táborský atlet Marek Volf. Ve výšce skočil 170 cm a po přepočtu výkon 189 cm znamenal zlatou medaili. Bronzovou medaili pak přidal ve skoku dalekém za skok dlouhý 550 cm, který měl po přepočtu hodnotu 643 c.Do jablonecké haly se na svůj první halový závod vydal i chyšecký veterán Pavel Novotný. Jeho disciplinou byl běh na 3 000 m. Tento závod byl pro něho novou zkušeností a tak neočekával nic mimořádného. Zařazen byl do prvního běhu a v cíli skončil na čtvrtém místě v čase 11:26,36 min. Po přepočtení jeho času z toho bylo celkové čtvrté místo v ČR, škoda bronz byl na dosah. Po skončení svého závodu se chyšecký běžec vyjádřil takto: "Byl to můj první halový závod a také nová zkušenost. Čtvrté místo mě netrápí, jsem spokojen s časem, neboť 3 000 m jsem běžel naposledy jako středoškolák." Co k tomu dodat? Pro vytrvalce a maratónce je tato trať opravdu krátká, ale závod dopadl dobře. Na foto snímku z archivu Pavla Fleischmanna je vítězný milevský veterán se sadou tří zlatých medailí.