Aktuality

Začátkem března organizoval Jihočeský krajský atletický svaz dvoudenní školení trenérů žactva v Českých Budějovicích, kterého se zúčastnilo 17 zájemců z Jihočeského kraje. Důležitou roli sehráli zejména lektoři z jihočeských atletických oddílů/klubů, kteří předali novým trenérům své zkušenosti a cenné rady. Jednalo se o Tomáše Najbrta, Lucii Šetelíkovou, Michala Rybáka, Miloslava Lapku, Lenku Baronovou, Petru Kuželkovou a Moniku Drhovskou, která byla zároveň i vedoucí školení. Všichni účastníci obdrželi měsíc před školením přístupové údaje do e-learningového prostředí, kde mohli nastudovat teorii před absolvováním vstupního testu, který byl součástí zkoušky. Poté jsme se již všichni sešli v novém atletickém koridoru u ZŠ O. Nedbala v Českých Budějovicích, kde probíhala praktická část.

 

Počasí nám hrálo do karet, a tak jsme vrhy a hody absolvovali venku na stadionu SK Čtyři Dvory Č. Budějovice. Všichni účastníci se v průběhu víkendu aktivně zapojili a zkoušeli si různé cviky/prvky vybraných disciplín a cvičení, které jim následně pomohou v předávání znalostí a zkušeností svým svěřencům. Často se stává, že trenéra doprovází různá zranění a nemůže svým svěřencům provedení cviku ukázat, a proto je důležité umět vysvětlovat, což si několik účastníků také vyzkoušelo. Spolu s lektory se snažili popsat cviky a poradit kolegům, jako by to byli jejich svěřenci. Po závěrečném zhodnocení se všichni vydali do svých domovů a k dokončení školení chybělo už jen napsání krátké seminární práce. Nyní je již vše v pořádku dokončeno a všichni účastníci získali kvalifikaci trenéra žactva s platností na 5 let.

 

Děkujeme všem lektorům, členům výboru JčKAS, žactvu - pomocníkům a krajské manažerce za organizaci školení a předání cenných rad. Na podzim chystáme pro trenéry další vzdělávací akce J

 Foto školení TŽ 2020