Na den dětí se na 11 místech v Jihočeském kraji rozjela atletická sezóna pro téměř všechny věkové kategorie atletů a atletek. Do projektu se přihlásilo 11 oddílů a to: T.J. Sokol České Budějovice, SK Čtyři Dvory České Budějovice, Bechyňský atlet. klub Bechyně, TJ Nová Včelnice, SKOK J. Hradec, Atletika Prachatice, TJ SK Čéčova Č. Budějovice, TJ VS Tábor, Jihočeský klub maratonců, TJ ČZ Strakonice a Sport Klub Hojná Voda. V tento den si v Jihočeském kraji zazávodilo 674 atletů a atletek v kombinaci různých disciplín.

Ve Strakonicích se jednalo o víceboje, v Českých Budějovicích o hody, vrhy, skoky, běhy a mimo stadion v parku Stromovka o překážkové běhy, hody medicinbalem a na cíl. V Bechyni se zaměřili zejména na vrh koulí, v Prachaticích na hody, výšku a běhy včetně smíšené štafety. V Jindřichově Hradci a Nové Včelnici na běhy, hody a skok daleký. V Hojné vodě všichni závodníci obdrželi krásná trička s logem Spolu na startu a závodili v běhu, hodu a skoku a v Táboře se závodilo v hladkých a překážkových bězích, hodech, vrzích a skocích.


Cíl tohoto projektu byl splněn, jelikož se ve stejný den na několika místech v České republice oficiálně odstartovala sezóna a všichni jsme se mohli opět vrátit v plné síle na stadiony a začít se zase bavit naší královnou sportů :)