20220311 172003V pátek 11. března proběhl 20. ročník vyhlášení ankety Atlet roku 2021 v Hotelu Budweis v Českých Budějovicích. Opět se vyhlašovaly kategorie od přípravek až po muže a ženu. Samozřejmě nechybělo tradiční celkové vyhlášení prvních 5 atletů.

V kategorii přípravek převzali ocenění Jiří Trnka (SOKCB) a Jolana Prixová (ATPRA), kteří se prosadili zejména ve vícebojích. Následovala kategorie mladšího žactva, ve které zvítězil Tomáš Čoka (CECCB) a Markéta Vaňková (NVCEL). Tomáš je čtyřnásobný krajský přeborník a novým držitelem krajského rekordu u ml. žáků na 800 m. Markéta je trojnásobná vítězka na krajských přeborech na 60 m, 150 m a 4x 60 m. Starší žactvo ovládli Marek Volf (TABOR) a Nikola Musilová (NVCEL). Marek je výborný skokan do výšky, získal stříbro na MČR žactva. Nikola je rychlá sprinterka, která vyhrála titul na MČR žactva na 60 m a na 150 m. Zároveň vlastní nový krajský rekord žen na 60 m.

Kategorii dorostenců vyhráli Petr Svoboda (TABOR) a Lurdes Gloria Manuel (TABOR). Petr byl 3. na dálce na MU, získal titul na MČR dorostu v hale v dálce a 3x bronz na MČR dorostu (110 m překážek, dálka, desetiboj). Zároveň vylepšil krajské dorostenecké rekordy na 110 m překážek a v desetiboji. Lu byla 2. na MČR do 22 let na 400 m. Juniory ovládli Tomáš Kratochvil (SOKCB) a Tereza Babická (SOKCB). Tomáš byl účastníkem Mistrovství světa a Mistrovství Evropy juniorů, kde získal 8. a 9. místo v dálce. Vylepšil také krajský rekord juniorů v dálce. Tereza byla na MČR juniorek 2. na 100 m překážek a 3. v dálce. Kategorii mužů a žen ovládli Tomáš Němejc (SOKCB) a Adéla Záhorová (TABOR). Tomáš startoval na ME do 22 let na 200 m a reprezentoval ve štafetě na 4x 100 m. Na MČR do 22 let se stal dvojnásobným mistrem na 100 m a 200 m a na MČR mužů byl druhý na 200 m. Adéla startovala na ME do 22 let, kde získala 21. místo v dálce a reprezentovala také na ME družstev.