20230127 171018V pátek 27. ledna proběhl 21. ročník vyhlášení ankety Atlet JčKAS roku 2022 v Hotelu Budweis v Českých Budějovicích. Vyhlašovaly se kategorie od mladšího žactva až po muže a ženy. Samozřejmě nechybělo tradiční celkové vyhlášení prvních 5 atletů.

V kategorii mladšího žactva převzali ocenění Matěj Kovačík (SOKCB) a Sofie Janowiaková (SOKCB), kteří získali mimo jiné medaile na LODM 2022. Následovala kategorie staršího žactva, ve které zvítězili Michal Rada (SOKCB) a jeho sestra Nina Radová (SOKCB). Michal byl na LODM 2022 první v dálce a druhý ve skoku vysokém, je novým držitelem českého rekordu u st. žáků na 60 m překážek a na 200 m překážek a na MČR získal celkem 6 medailí. Nina vyhrála na LODM též dálku a byla druhá na 300 m, na MČR získala zlato na 200 m př. a stříbro ve skoku vysokém. U dorostenců obsadili Jakub Homola (TABOR) a Lurdes Gloria Manuel (TABOR) první místo. Jakub získal stříbro na MČR v přespolním běhu. Lu si řekla o druhé místo na ME dorostenek v Izraeli na 400 m a k tomu získala na stejné trati ještě 3 zlaté medaile na MČR (2x dorost, 1x U23).

Kategorii juniorů vyhráli Petr Svoboda (TABOR) a Tereza Babická (SOKCB). Petr startoval na MS juniorů v Cali v desetiboji, byl 1. na MČR juniorů v desetiboji a druhý v dálce, v tyči a v sedmiboji (hala). Tereza získala stříbo v dálce na MČR juniorek. Kategorii mužů a žen ovládli Jiří Polák (SOKCB) a Adéla Záhorová (TABOR). Jiří startoval na ME na 200 m a reprezentoval ve štafetě na 4x 100 m. Na MČR byl druhý na 200 m. Adéla byla 6. na dálce na MČR. V celkovém pořadí se umístil ještě Filip Toul (4DVCB). Filip byl 9. na 1500 m na EYOF a první na MČR žáků na 1500 m (hala), na 3000 m a v přespolním běhu. Na MU žáků vyhrál též 3000 m.