Jihočeský krajský atletický svaz

Aktuality

Anketa Atlet roku 2019

V pátek 17. ledna proběhl 18. ročník vyhlášení ankety Atlet roku 2019 v Hotelu Malý pivovar v Českých Budějovicích. Opět se vyhlašovaly kategorie od přípravek až po muže a ženu. Samozřejmě nechybělo tradiční celkové vyhlášení prvních 5 atletů.

V kategorii přípravek převzali ocenění Adam Fišer (SOKCB) a Tereza Kozáková (ATPIS), kteří se prosadili zejména ve vícebojích jak na dráze tak v hale. Následovala kategorie mladšího žactva, ve které zvítězil Marek Kuna (4DVCB) a Ema Šefránková (CZSTR), účastníci LODM 2019. Marek je 5-ti násobný krajský přeborník, jehož nejsilnějšími disciplínami jsou skok vysoký a daleký. Ema zazářila na LODM, kde získala pro Jihočeský kraj stříbrnou medaili ve skoku dalekém. Je také držitelka krajského rekordu na 60 m. Straší žactvo ovládli Tomáš Jelínek (SKOKJH) a Jitka Maršálková (SOKCB). Tomáš je výborný skok do výšky, získal bronz na LODM, ale i na MČR žactva. Jitka je všestranná atletka a jejím největším úspěchem v roce 2019 bylo 2. místo na HMČR žactva ve vícebojích.

Číst dál: Anketa Atlet roku 2019

Atletický kroužek Horní Planá

Jeden z prvních atletických kroužků v ČR a v Jihočeském kraji již započal nejen tréninkovou činnost, ale i závodní. Atletický kroužek Horní Planá funguje pod vedením Lucie Štěpánkové a jejího syna Jaroslava Štěpánka, kteří se v březnu letošního roku vyškolili jako trenéři atletických přípravek. Společně trénují skupinu dětí od čtvrté do osmé třídy, které navštěvují místní základní školu a zároveň mohou využívat školní atletické hřiště a sportovní halu přes zimu. Zájemci o závody již vyrazili na své první dva závody do Českých Budějovic, což pro ně byla velká zkušenost i motivace do dalších tréninků. 

 

 

Mezikrajové utkání staršího žactva

V sobotu 14. prosince se v Praze konalo Mezikrajové utkání staršího žactva, kde se mezi sebou utkala družstva všech krajů České republiky kromě Moravskoslezského. Jihočeši si počínali velice dobře a ukázali se i v nových dresech Jihočeského krajského atletického svazu. Žákyně skončily na celkovém pátém místě a žáci na šestém. První tři nejvíce bodující žákyně byly Lucie Bahenská (SOKCB) 17b, Jitka Maršálková (SOKCB) 16b a Lurdes Gloria Manuel (TABOR) 10b. První tři nejvíce bodující žáci byli Petr Svoboda (TABOR), Dominik Markvart (VESEL) a Tomáš Jelínek (SKOKJH).

Lucie Bahenská se probojovala do finále na 60 m v novém osobním rekordu 7.98 a poté skončila na 8. místě. Představila se i na trati 300 m, kde doběhla v novém os. rekordu 42.14 na 2. místě v rozběhu a na šestém celkově. Lucka byla členkou štafety 6x200 m mix. Jitka Maršálková se umístila 8. ve skoku dalekém v halovém os. rekordu 5.20 m a 5. ve vrhu koulí s osobním rekordem 12,04 m. Lurdes Gloria Manuel si zaběhla svou tradiční 800 m, kde doběhla na celkovém 5. místě v halovém os. rekordu 2:21,82 a byla členkou štafety.

Petr Svoboda si nejlépe počínal ve skoku dalekém, kde skočil pro 3. místo a nový osobní rekord 6.78 m, závodník na druhém místě přeskočil Petra o pouhý 1 cm. Petr se představil i ve skoku o tyči, kde skončil na 8. místě a byl členem štafety. Dominik Markvart dosprintoval do finále A v novém osobním rekordu 7.27, ve kterém si poté doběhl pro celkové 4. místo. V běhu na 300 m skončil 18. Byl též členem štafety. Tomáš Jelínek se prosadil ve skoku vysokém, kde obsadil 2. místo za 185 cm.

Číst dál: Mezikrajové utkání staršího žactva