Jihočeský krajský atletický svaz

Aktuality

Exmilevská atletka Záhorová na ME do 22 let ve Švédsku finálovou účast nevyskákala

Švédsko, Gävle - Ve dnech 11.-14. července 2019 se ve švédském Gavle uskutečnilo atletické ME do 22 let pro rok 2019. Český atletický svaz schválil nominaci 32 atletů a atletek na toto ME. Je potěšitelné, že mezi nominovanými byla i exmilevská atletka Adéla Záhorová, nyní členka atletického oddílu TJ Vodní stavby Tábor, která na evropském šampionátu reprezentovala naši ČR ve skoku dalekém. Trenérem naší reprezentantky je Jiří Couf ze Sokola ČB. Nadějná česká dálkařka vstoupila do své soutěže v sobotu 13. července 2019, kdy absolvovala tři pokusy v kvalifikační skupině "A", ve které startovalo celkem jedenáct dálkařek. Ve skupině "B" soutěžilo celkem dvanáct dálkařek. Kvalifikační limit pro finále byl stanoven na 640 cm a do finále postupovaly všechny dálkařky, které tento limit zdolaly a k nim se přiřadily další v pořadí dle svých kvalifikačních výkonů do počtu dvanácti finalistek.Svěřenkyně trenéra Coufa začala svou dálkařskou soutěž pokusem, který byl dlouhý 571 cm v protivětru -1,0 m/s a po prvních pokusech byla ve své skupině na jedenáctém místě. Druhý pokus Záhorové byl v protivětru - 0,5 m/s a byl nezdařený. Třetí kvalifikační pokus tedy znamenal pro exmilevskou atletku buď postup nebo vyřazení. Síla větru + 1,2 m/s ve třetím pokusu hrála ve prospěch české reprezentantky. Pokus byl zdařilý, ale 598 cm na finálovou účast nestačilo. Ve své skupině tak Záhorová obsadila desáté místo a v součtu s výkony z kvalifikační skupiny "B" obsadila na ME do 22 let konečné osmnácté místo. Finálovou účast zaručoval výkon 605 cm. Českou reprezentantku tak od finále dělilo sedm cm.

Foto: Denisa Kisialová, web ČAS

KP mužů na 10 km v Písku vyhrál domácí Jiří Csirik

Písek - Ve středu 10. července 2019 ve večerních hodinách se na atletickém stadiónu v Písku uskutečnil krajský přebor žen v běhu na  5 000 m a mužů v běhu na 10 000 m, který z pověření JčKAS uspořádal domácí atletický oddíl Atletika Písek. Závod žen se nakonec běžel pouze jako závod a ne přebor. Do krajského přeboru žen se nepřihlásila ani jedna registrovaná závodnice z jihočeských atletických oddílů. V samotném závodě soupeřily na dráze čtyři ženy, dvě registrované a dvě neregistrované. Do cíle doběhla na prvním místě Lada Nováková s PSK OLYMP Brno, která pět kilometrů zaběhla za 17:48,23 min. Druhá na cílové čáře byla Daniela Treglerová z ASK Slavia Praha v čase 19:02,39 min. a třetí místo patřilo Evě Tupé v čase 22:01,28 min. V závodě mužů na 10 000 m se krajský přebor uskutečnil. V mistrovském závodě se na start postavilo celkem 19 běžců, z toho bylo devět přihlášeno v krajském přeboru a ostatní soutěžili mimo soutěž. Mezi devíti účastníky v přeboru byli i dva junioři, chyšecký Patrik Bouška a Ladislav Stejskal z SK Čtyři Dvory ČB. Mistrovský závod bezpečně vyhrál domácí atlet Jiří Csirik, Atletika Písek, v čase 32:49,40 min., který stylem start-cíl nedal ostatním šanci, i když v závěru ho mocně dotahoval Jan Macoun z TJ Sokola ČB. Ten doběhl druhý v čase 32:56,47 min. Pro bronzovou medaili si pak doběhl Michal Jarolím z TJ VS Tábor v čase 36:19,12 min.

Číst dál: KP mužů na 10 km v Písku vyhrál domácí Jiří Csirik

Barbora Havlíčková vrchařskou mistryní Evropy

Devatenáctiletá Barbora Havlíčková se stala juniorskou mistryní Evropy v běhu do vrchu. Ve švýcarském Zermattu nenašla přemožitelku a suverénně zvítězila s náskokem 51 s před Italkou A. Matteviovou. Barbora vyběhla necelou 6 km dlouhou trať s převýšením zhruba 400 m za 32:20.

Minulý víkend vyhrála závod 3000 m na MČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek na dráze. Na poloviční distanci, 1500 m, brala druhé místo.

Barbora je česká reprezentantka v běhu na lyžích. Minulý rok se představila i na ZOH v Pchjongčangu. V roce 2017 se účastnila juniorského MS v klasickém lyžování a jako nejmladší závodnice vybojovala 9. a 13. místo. Nicméně ukazuje, že ani v běžeckých botách se neztratí a tak si přes léto zpestřuje svou sportovní přípravu i atletickými závody.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!

Foto: Facebook Česká atletika @czatletika 

 

 

 

Mezistátní utkání juniorů a juniorek v maďarském Györu

Trio jihočeských atletů, David Tupý, Tomáš Němejc a Marek Strnad, se vydali s českou reprezentací do maďarského Györu na juniorské MU. Češi toto mezistátko jasně ovládli a předčili tak své soupeře z Maďarska, Slovenska a Slovinska. Jihočeští junioři pomohli k celkovému vítězství díky svým kvalitním výkonům. David přidal plný počet bodů za své vítězství ve vrhu koulí 6 kg s výkonem 19.07. Tomáš přidal body za druhé místo na hladké dvoustovce s časem 21.37. Také byl členem vítězné štafety na 4x100 m, která protla cílovou čáru v čase 41.16. Marek obsadil v běhu na 1500 m čtvrté místo v čase 4:03.05.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!