Jihočeský krajský atletický svaz

Aktuality

Mezikrajové utkání družstev starších žáků a starších žákyň

mkuV neděli 17. června se v Jihlavě uskutečnilo Mezikrajové utkání družstev staršího žactva. Za Jihočeský kraj nastoupilo 14 žáků a 13 žákyň. Žáci v celkovém počtu 50 nasbíraných bodů obsadili 12. místo. Žákyně s počtem 79 bodů vybojovaly 7. místo. Celkem se naše žactvo umístilo na 11. místě.

Nejlépe bodujícím žákem se stal Zbyněk Zeman s 16 body, který si novým osobním rekordem 6.40 m v dálce doskočil pro 3. místo a zároveň se tím posunul na 4. místo v průběžných tabulkách. V kouli získal za 12. místo s výkonem 12.92 m 4 body. Na patnáctistovce se představil Brejška Ivan, který si doběhl s časem 4:30.39 pro 7 bodů.

Nejlépe bodující jihočeskou atletkou se stala Tereza Babická, která nasbírala 23 bodů ze dvou disciplín a to 60 m a 100 m př. Na šedesátce doběhla celkově 6. s časem 7.95. Krásný čas 14.28 předvedla na 100 m př., kde si doběhla pro celkové 2. místo. Tereza Šedivá se stala druhou nejlépe bodující jihočeskou atletkou. V disku a oštěpu vybojovala 20 bodů. Oštěp hodila do vzdálenosti 37.20 metrů za což si připsala 4. místo. Její disk dolétl do vzdálenosti 32.39 m a s tímto výkonem obsadila celkové 6. místo. Jitka Maršálková přispěla do družstva 13 body v disciplínách 300 m a kouli. Tříkilovou kouli vrhla do vzdálenosti 10.99 m a skončila na sedmém místě. Na třístovce doběhla v čase 42.43 na 11. místě.

Žáci: Zeman Z., Brejška I., Jelínek T., Gribbin D., Bláha A., Pecha J., Jodl D., Rodr V., Czepiec D., Svoboda P., Turek V., Schwarz M., Stejskal F., Suchý S.
Žákyně: Babická T., Šedivá T., Maršálková J., Mášková K., Čermáková L., Lišková M., Krejčí P., Vilhelmová L., Hesová B., Klementová T., Gutwirthová A., Svědíková E., Králová L.

Na výsledky všech našich reprezentantů Jihočeského kraje se můžete podívat zde.

Jihočeští atleti na HMČR veteránů

fleischmann pavel mcr master 400mPraha, Stromovka - V sobotu 10. března 2018 se v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce uskutečnilo již 28.Halové MČR atletických veteránů. Na této významné veteránské soutěži opět startovali i veteráni našeho regionu, milevský atlet Pavel Fleischmann z atletického oddílu TJ Sokola Milevsko, písečtí Václav Šejbl a Václav Sosna, Jaroslav Lorenc ze Sokola ČB, Marek Volf z VS Tábor, Vlastislav Pecka z TJ Nová Včelnice a jediná žena Jitka Bočkayová z SKP ČB..
Několikanásobní přeborníci ČR opět nezklamali sami sebe a ani své příznivce.
Milevský Pavel Fleischmann si nejprve zaběhl půlku. To bylo pěkné překvapení. V minulosti běhal oblíbenou dvoustovku a osmistovku snad běžel pouze jednou na dráze. Jaký byl tedy důvod této změny?
No a milevský veterán odpovídá: "800 m jsem zvolil jako test, protože v zimě nemám moc možnost trénovat rychlost, ale vzhledem k příznivému počasí jsem běhal delší vzdálenosti. Při závodě jsem se snažil držet mezičasů, které mi poradili známí a ono to vycházelo. Až jsem byl překvapen, jak rychle jsem to zaběhl bez velkých zkušeností na tuhle vzdálenost. Na vítěze Milana Serafína rozhodně nemám,  s druhým místem jsem ale moc nepočítal. Odhadoval jsem svoje šance na třetí až čtvrté místo. "
Fleischmann si tedy osmistovku zaběhl jen tak, jako test, a hned z toho bylo druhé místo a stříbrná medaile, když v kategorii M 35-55 let zaběhl čas 2:23,57 min., přepočtený čas byl 2:08,93 min.

Číst dál: Jihočeští atleti na HMČR veteránů

Písecký vytrvalec získává formu pod tropickým africkým sluncem

Csirik VasKeňa, Iten, Rift Valley - Mezi přední jihočeské běžce-vytrvalce bezesporu patří 25 letý Jiří Csirik, člen píseckého atletického oddílu Atletika. Vánoční svátky prožil pod horkým tropickým sluncem v africké Keni. Zde se připravuje ve společnosti nejlepších světových vytrvalců na letošní sezónu, která by měla vyvrcholit účastí na pražském mezinárodním maratónu. V souvislosti s pobytem píseckého vytrvalce v kolébce vytrvalců jsme ho požádali o rozhovor.

Co způsobilo, že jste se ocitl v africké Keni?
Od chvíle, co jsem přečetl knihu "Běhání s keňany" to byl můj sen. Navíc poslední dva roky jsem byl často zraněný a důsledkem toho ztratil motivaci, takže to beru jako restart. Nebýt právě v Keni, asi už bych se běhání věnoval hodně rekreačně. Můj kamarád a jihočeský vytrvalec David Vaš (Sokol České Budějovice) už tu byl dvakrát, a když jsem se dozvěděl, že pojede znovu nebylo proč otálet.

Jaký je cíl Vašeho pobytu?
Zvýšit svou výkonnost a zlepšit si osobní rekordy. Hlavně na půlmaratonu a na maratonu. Bude to pro mě zlomová sezona, když se nevydaří, možná i poslední.

Můžete nám popsat prostředí, krajinu Vašeho současného působiště?
Při příjezdu zde bylo období dešťů, všude bláto a vlhko. Nyní je tu období sucha, hodně se práší, což při běhu není úplně příjemné. Jelikož Iten je 2400 metrů nad mořem, je tu často větrno a o dost chladněji než třeba v hlavním městě. V noci je tu okolo 15 stupňů a přes den 25 až 30. Krajina je tu pěkná, hned za barákem máme příkopovou propadlinu Rift Valey, která se táhne 6500 kilometrů přes Afriku.

Číst dál: Písecký vytrvalec získává formu pod tropickým africkým sluncem

MKU staršího žactva - Praha

dsc 2294Každý druhý rok mají starší žákyně a žáci své mezikrajové utkání a to 2. sobotu v prosinci. I letos to takto bylo a všech 14 krajů se setkalo v Praze v hale Otakara Jandy a měřili společně své síly. Výkony byly velmi kvalitní a navíc padly dva národní rekordy (Tomáš Kratochvíl: dálka 7,07m; Pavla Štoudková: 800m 2:13,20) a na 1000m vylepšil historicky nejlepší český výkon Jakub Davidík (2:28,85).

hala mku zaci stromovka 264Naše sestava byla od začátku mezi prvními a pohybovala se dlouhodobě mezi 3. a 5. místem. Až závěrečná štafeta 6x200m nás posunula z 3. na konečné 5.  místo. Od 3. místa naše žáky a žákyně dělily pouze 2 body nebo 1,5 sek. na 6x200m. Letos nám štafeta bohužel nepomohla. Před dvěma roky vybojovala část těchto atletů v rámci MKU ml. žactva v Jablonci nad Nisou právě díky závěrečné štafetě 3. místo. Utkání vyhral PAKAS před OLKAS a SCKAS.

Kromě novému národního rekordu ve skoku do dálky si vylepšil Tomáš Kratochvil také osobák na 60m překážek (8,11) a převzal tímto vedení v letošních tabulkách v této disciplíně. Tomáš byl jediný atlet, který vyhrál dvě disciplíny! Ve vrhu koulí překvapil Marek Marvan. Dal si jako cíl dnes poprvé překonat 15m. V 3. vrhu se mu to podařilo a výkonem 15,99m vyhrál tuto disciplínu. Tereza Babická skončila osobákem na 60m překážek (8,91) na 3. místě. Stejné místo si vybojovala i Julie Kotalíková ve skoku vysokém (1,62m).

Další fotky