Jihočeský krajský atletický svaz

Aktuality

Spolu na startu

Pod heslem Spolu na startu se 1. června na Mezinárodní den dětí uskuteční na více jak 160 místech po celé České republice závody pro děti, mládež i dospělé v různých atletických disciplínách. Zde je přehled přihlášených AO/AK k 14. 5. 2020 v Jihočeském kraji:

T.J. Sokol České Budějovice
SK Čtyři Dvory České Budějovice
Bechyňský atlet. klub Bechyně
TJ Nová Včelnice, z.s.
SKOK J. Hradec, z.s.
Atletika Prachatice 
TJ SK Čéčova Č. Budějovice z.s.
TJ VS Tábor, z.s.
Jihočeský klub maratonců z.s.
TJ ČZ Strakonice
Sport Klub Hojná Voda

Foto/video z příprav na závod nebo ze samotných závodů zveřejňujte na Instagramu s #SpoluNaStartu

Školení trenérů žactva

Začátkem března organizoval Jihočeský krajský atletický svaz dvoudenní školení trenérů žactva v Českých Budějovicích, kterého se zúčastnilo 17 zájemců z Jihočeského kraje. Důležitou roli sehráli zejména lektoři z jihočeských atletických oddílů/klubů, kteří předali novým trenérům své zkušenosti a cenné rady. Jednalo se o Tomáše Najbrta, Lucii Šetelíkovou, Michala Rybáka, Miloslava Lapku, Lenku Baronovou, Petru Kuželkovou a Moniku Drhovskou, která byla zároveň i vedoucí školení. Všichni účastníci obdrželi měsíc před školením přístupové údaje do e-learningového prostředí, kde mohli nastudovat teorii před absolvováním vstupního testu, který byl součástí zkoušky. Poté jsme se již všichni sešli v novém atletickém koridoru u ZŠ O. Nedbala v Českých Budějovicích, kde probíhala praktická část.

Číst dál: Školení trenérů žactva

MČR v přespolním běhu mládeže 2020 - ZRUŠENO

V souvislosti s rozhodnutím Bezpečnostní rady České republiky ze dne 10. března 2020 o zákazu hromadných akcí nad 100 osob ruší Český atletický svaz Mistrovství České republiky v přespolním běhu dorostenců, dorostenek, starších žáků, starších žákyň, mladších žáků a mladších žákyň, které se mělo uskutečnit 28. března v Táboře. O náhradním termínu konání Mistrovství České republiky v přespolním běhu dorostenců, dorostenek, starších žáků, starších žákyň, mladších žáků a mladších žákyň rozhodne Předsednictvo Českého atletického svazu.

Na veteránském HMČR třikrát zlatý Fleischmann

Jablonec nad Nisou - Páteční podvečer 6. března 2020 byl účastníkem krajské Valné hromady Jč KAS v českobudějovickém hotelu Malý pivovar. Následoval přesun do nedaleké Všesportovní haly. V běžeckém koridoru následovalo svalové protažení a proběhnutí se svou trenérkou Jitkou Bočkayovou z SKP ČB. Hodinový trénink měl svůj význam a účel, příprava na sobotní veteránské halové mistrovství ČR v Jablonci nad Nisou. Z loňského roku milevský nestor obhajoval přebornický titul na 400 m. V sobotu 7. března 2020 se pak v atletické hale ve sportovním areálu Střelnice v Jablonci nad Nisou uskutečnilo již 30. halové MČR atletických veteránů. Na této významné veteránské soutěži opět tedy startoval v kategorii M35+ i milevský atlet Pavel Fleischmann z atletického oddílu TJ Sokola Milevsko. Několikanásobný přeborník ČR z let minulých opět nezklamal sám sebe a své příznivce. Nejprve si zaběhl šedesátku a v prvním běhu doběhl na třetím místě v čase 8,19 sec. min., celkově to bylo první místo, zlatá medaile a přebornický titul, přepočtený čas byl 7,08 sec. Medailové stupně na 60 m: 1. Pavel Fleischmann, TJ Sokol Milevsko 8,19 sec.-přepočtený čas byl 7,08 sec. Ke svému výkonu a umístění v závodě se vyjádřil milevský veterán takto:"Na 60 m jsem vůbec netušil, že to bude takto rychlé, start nebyl zrovna rychlý. Tenhle čas je můj nejlepší v letošní halové sezoně." Druhou disciplínu si Fleischmann zvolil dvoustovku a ve čtvrtém běhu byl první v čase 26,52 sec., celkově to bylo již druhé zlato a druhý přebornický titul, přepočtený čas byl 22,74 sec. Pořadí na stupních vítězů na 200 m bylo následující: 1. Pavel Fleischmann, TJ Sokol Milevsko 26,52 sec.-přepočtený čas 22,74 sec. A tady je reakce milevského borce:

Číst dál: Na veteránském HMČR třikrát zlatý Fleischmann