Jihočeský krajský atletický svaz

Aktuality

Borci ze Sokola ČB vezou z MČR mužů a žen bronz

Do Ostravy na MČR mužů a žen odcestovalo 12 atletů z Jihočeského kraje. Nejlepších výsledků dosáhli borci ze Sokola Českých Budějovic, když se při slavnostním vyhlášení výsledků mohli radovat z bronzových medailí. Ano, řeč je o Tomáši Kratochvílovi, Tomáši Němejcovi a Petru Píchovi.

Petr Pícha (SOKCB) vybojoval bronz ve skoku vysokém za 2.08. Stejný výkon zapsal i závodník na neoblíbené bramborové pozici, nicméně Petr skočil všechny předchozí výšky na 1. pokus, čímž si zajistil lepší umístění a medailovou pozici.

Junior Tomáš Němejc (SOKCB) se prosadil na trati 200 m a doběhl si pro bronzovou medaili s časem 21.56. Ke zlatu mu chyběl kousíček, pouhých 6 setin sekundy.

Dorostenec Tomáš Kratochvíl (SOKCB) si jako nejmladší závodník v poli dálkařů dolétl pro bronz. Začátek soutěže nevypadal ideálně, 2x přešlápl, ale třetím pokusem se Tomáš zachránil a rovnou parádním výkonem 723, čímž se dostal na průběžné 4. místo. Posledním pokusem ve finále zabojoval a skočil si pro nový osobní a krajský rekord v kategorii dorostenců s výkonem 729.

Dalšími závodníky SOKCB byli Jiří Polák na 200 m, který zaběhl v rozběhu stejný čas jako jeho oddílový kolega Tomáš Němejc, ale Jiřímu bohužel chyběli 3 setiny k postupu do finále, protože byl ve svém rozběhu druhý a jeho postup závisel na časech ostatních závodníků. Josef Havlíček se představil na trati 3000 m a do cíle doběhl na 8. místě s časem 8:36.64. Lenka Pardamcová odstartovala na dvou tratích a to na 1500 m (4:57.89 a celkové 15. místo) a 3000 m (10:58.16 a celkové 9. místo a osobní rekord).

Číst dál: Borci ze Sokola ČB vezou z MČR mužů a žen bronz

Jihočeští atleti na MČR ve vícebojích

Z Jihočeského kraje se sjela pětice vícebojařů a vícebojařek do Atletické haly Otakara Jandery na Stromovce v Praze, kde se od 8. do 10. února konalo Mistrovství České republiky ve vícebojích. Do Jihočeského kraje putují dvě stříbrné medaile zásluhou Terezy Babické a Jitky Maršálkové ze Sokola Českých Budějovic.

Tereza Babická (SOKCB) jako dorostenka nasbírala 3688 bodů za což ji na krk byla pověšena stříbrná medaile. Nutno podotknout, že si touto sumou bodů připsala krajský rekord v pětiboji v hale. Ke zlaté mistrovské medaili jí chybělo 163 bodů. Tereza si vytvořila i několik osobních rekordů a to na 60 m překážek (08.49), 800 m (2:21.99), ve skoku vysokém (1.56) a vrhu koulí 3 kg (09.42).

Žákyně, Jitka Maršálková (SOKCB), si připsala stejné medailové umístění jako její oddílová parťačka Tereza a rovněž jí na krk byla pověšena stříbrná medaile. Jitka nasbírala 3325 bodů. K překonání krajského rekordu D. Chládkové jí chybělo pouhých 32 bodů. Jitka si zaběhla osobní rekord na 60 m překážek s časem 9.11. Předvedla i svůj dosavadní nejvyšší skok 1.50.

 

Foto: web SOKCB http://www.atletika.sokol-cbu.cz

Mezi juniorkami se představila Kateřina Žohová (4DVCB) s pěkným 6. místem a 3374 body. Kateřina si skočila v dálce pro osobní rekord 5.25.

Sedmibojaři Vojtěch Rodr a Petr Svoboda (TABOR) se představili mezi žáky. Vojtěch zapsal celkové 7. místo a zlepšil svůj krajský rekord na 3736 bodů (před měsícem nasbíral 3601). Zlepšil i své osobní rekordy a to na 1 000 m (3:14.06), ve vrhu koulí 4 kg (12.39), ve skoku dalekém (5.48) a skoku o tyči (2.95). Jeho oddílový kolega Petr se umístil na 15. místě. Vybral si však smůlu ve skoku dalekém, která je jednou z jeho nejsilnějších disciplín a bohužel kvůli 3 přešlapům nezapsal žádný výkon. Nicméně Petr je bojovník, nevzdal se a pokračoval v sedmiboji dál. Vytvořil si několik osobních rekordů, a to v běhu na 6O m (07.93), 1 000 m (3:02.15), 60 m překážek (09.04), ve skoku o tyči (2.75) a skoku vysokém (1.71).

Gratulujeme všem závodníkům za parádní výkony.

Mezikrajové utkání družstev mladšího žactva 2018

V neděli 9. prosince se mladší žactvo Jihočeského kraje utkalo s dalšími atlety z Plzeňského, Karlovarského, Středočeského kraje, z Vysočiny a hlavního města Prahy. Do Jihočeského kraje jsme přivezli bronzovou medaili za celý tým, bronzovou medaili (žákyně) a stříbrnou medaili (žáci) a krajské rekordy. Atmosféra v týmu byla dobře naladěna. Děti se mezi sebou vzájemně podporovaly a když si řekl o roztleskání atlet z jiného týmu, Jihočeši neváhali a podpořili jej. 

Sprinter Lukáš Vacek (4DVCB) si doběhl na 60 m pro 2. místo a Filip Svoboda (SKOKJH) pro 4. místo. Mezi děvčaty se neztratila Lucie Bahenská (SOKCB) a dosprintovala si pro 4. místo. Lucka vytvořila nový krajský rekord na 60 m již při rozběhu, kdy zaběhla parádních 8.21Pavel Poslušný (NVCEL) si doběhl pro osobní rekord na 150 m a bral v této disciplíně nejcennější, první místo. Lurdes Gloria Manuel brala 2. příčku na 800 m a Lucie Fidlerová (ATPRA) 10. příčku. Mezi hochy si nejlépe počínal Ondřej Nový (CECCB) s 11. místem.

Mezi překážkáři zabodovali Marek Kuna (4DVCB) s 7. místem, Jakub Skuček (TABOR) s 8. místem a Šimon Urbánek (NVCEL) s 9. místem. Mezi překážkářkami se neztratila Anna Borová (TABOR) s 2. místem a osobním rekordem, který ji zařadil jako jedinou překážkářku Jihočeského kraje v této kategorii a v tomto roce pod 10 s. Melánie Turková (TABOR) si doběhla na překážkách pro 8. místo a také pro osobní rekord. Parádní podívanou předvedli výškaři, kde se blýskl Šimon Urbánek (NVCEL) s 2. místem a osobním rekordem zvýšeným o 9 cm. Šimon a první Pavel Froněk (Domažlice) se postarali o pozornost celé haly Strahov, když

Číst dál: Mezikrajové utkání družstev mladšího žactva 2018

MČR kros, běžecký pohár mládeže

druzstvo dorostu dvorakovaveldovastrnadrehulaV sobotu 24.11.2018 proběhlo v Alfrédově u Stříbra MČR v přespolním běhu juniorů a dospělých a zároveň finále běžeckého poháru mládeže. Za příjemného podzimního počasí v kategoriích mladšího a staršího žactva a dorostu startovali vždy nejlepší 2 kluci a 2 děvčata. Nejlepšího výsledku dosáhli naši dorostenci, kteří v konkurenci všech krajů v republice obsadili 4. místo v sestavě Marek Strnad, Šimon Řehula, Kristýna Dvořáková a Michala Veldová. V kategoriích žactva naši závodníci doběhli na 11. místě.
 
V kategorii juniorů dosáhl největšího úspěchu Matyáš Jánský (T. J. Sokol České Budějovice), který obsadil 2. místo, přestože je teprve prvním rokem v juniorské kategorii, Jen těsně mu unikla účast na prosincovém ME v krosu. Velkou radost udělal i svému dědovi (Josef Jánský), účastníku olympijských her, který se na závody též přijel podívat. V kategorii juniorek obsadila 8. místo Lenka Pardamcová a 18. místo Veronika Tvrzová (obě T. J. Sokol České Budějovice). V královské kategorii mužů vytrvalců obsadil 13. místo Josef Havlíček (T. J. Sokol České Budějovice) a v kategorii mílařů Roman Budil (Atletika Písek) obsadil 4. místo.
 
Vybrané fotky najdete zde a na rajče