Jihočeský krajský atletický svaz

Aktuality

Krajské kolo Štafetového poháru

Dne 14.5.2019 náš oddíl Atletika Tábor hostil po okresním kole i krajské kolo této atletické a týmové soutěže škol. V Táboře se tak sešly nejlepší školní štafety Jihočeského kraje.
Byl to velmi náročný závod jak pro závodníky a jejich doprovod, tak pro nás pořadatele. Počasí této sezóně zatím moc nepřeje a my můžeme být rádi, že déšť se nám, až na jednu přeháňku, v této veliké zimě a vichru vyhýbal. I tak bylo vidět, že školy přijely maximálně připravené a štafety měly krásně seběhané a nakombinované, a i proto padlo spoustu kvalitních výkonů.
Opět se závodilo ve štafetě 8x 100 m, nejprve 1.-3. ročníky, a poté tuto štafetu běželi i 4.-5. třídy složené půl na půl z chlapců a děvčat. Po doplňkových disciplínách, skoku z místa a hodu medicinbalem, následovala závěrečná štafeta 8x 200 m smíšená (složená z obou kategorií).

V celkovém součtu časů všech štafet zvítězila Základní škola Zborovská Tábor v čase 08:33,92 a zajistila si tak postup na Mistrovství České republiky, které se letos bude konat v úterý 29. května 2019 ve Vlašimi. Druhá v celkovém součtu časů skončila ZŠ Nerudova 9, České Budějovice v čase 08:48, 86 a třetí dosprintovala Základní škola Dukelská Strakonice v součtu časů 08:53,49. 

 


Všem zúčastněným školám moc gratulujeme k předvedeným výkonům a Základní škole Zborovská přejeme hodně štěstí do republikového finále! 

FOTO - Vítězná škola - ZŠ Zborovská, Tábor

WEB: výsledky, foto Štafetový pohár

MČR v půlmataronu

V sobotu 13. dubna 2019 se v Pardubicích uskutečnil Pardubický vinařský půlmaraton, který byl zároveň i závodem MČR v půlmaratonu. Z Jihočeského kraje se na start MČR postavilo 7 závodníků. Dušková Jitka (JHKMA) dokončila půlmaraton za 1:40:40, za což brala celkové 21. místo. Mezi muži si nejlépe počínal Martin Frelich (SOKCB), když doběhl na celkovém 34. místě v čase 1:16:09. Kousek za Martinem (37.) doběhl písecký atlet Petr Hošna v čase 1:16:49 (v celkovém pořadí Pardubického vinařského půlmaratonu skončil na 47. místě). Na 55. místě doběhl Kuna Alois (4DVCB) v čase 1:19:03. Erik Svoboda (ATPIS) dokončil půlmaraton na 61. místě s časem 1:20:44 (ve své kategorii pak na druhém místě), Jiří Cipín (SOKCB) na 64. místě v čase 1:21:04 a jeho oddílový kolega Pavel Frelich na 66. místě v čase 1:21:30.

 

Číst dál: MČR v půlmataronu

Chyšecký veterán pátý na MČR v půlmaratonu


Olomouc - V pátek 19. dubna 2019 se v Olomouci uskutečnil 19. roč. Hanáckého půlmaratonu, který zároveň proběhl jako Mistrovství ČR veteránů pro rok 2019. Uspořádal ho domácí atletický oddíl AK Olomouc. Závod byl rovněž součástí 39. roč. Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Místem konání byl atletický stadion TJ Lokomotivy Olomouc a přilehlý park Bezručovy sady. Hlavní závod mužů a žen byl dlouhý 21,0975 km. Start i cíl byl na běžeckém oválu atletického stadionu. Běželo se celkem sedm okruhů v přilehlém parku. Trať byla asfaltová a rovinatá. Celkem se na start závodu postavilo 141 mužů a žen v jednotlivých věkových kategoriích. Do cíle jich doběhlo 139. Na celkovém 32. místě doběhl chyšecký vytrvalec a veterán Pavel Novotný, který před týdnem absolvoval Pardubický půlmaraton. V závodě mužů startovalo celkem sto účastníků a doběhlo jich 98. Novotný si nevedl špatně a doběhl na 23. místě.

Číst dál: Chyšecký veterán pátý na MČR v půlmaratonu

Mistrovství České republiky v přespolním běhu mládežnických kategorií 2019

Do Mladé Boleslavi se 31. března sjelo 25 atletů a atletek z Jihočeského kraje, kteří poměřili své síly s konkurencí z celé České republiky. Nejlepšího umístění z Jihočeského kraje dosáhla Adéla Štefanová (VESEL), když si po 2 km trati doběhla pro celkové 5. místo z 89 závodnic. Mezi mladšími žáky doběhl nejlépe Jakub Dohnal (TABOR) a to na 19. místě z 81 závodníků. Nejúspěšnější žákyní se stala Manuel Lurdes Gloria (TABOR), která doběhla na celkovém 9. místě z 88 závodnic. Na 10. místě z celkového počtu 95 žáků doběhl Martin Kozojed (BECHY). Dorostenka, Natálie Völfová (CECCB) protla cíl na 24. místě. Dorostenec, Řehula Šimon (SOKCB) doběhl na krásném 13. místě.

 

Autor foto: Štěpán Tomš

Číst dál: Mistrovství České republiky v přespolním běhu mládežnických kategorií 2019