Jihočeský krajský atletický svaz

O víkendu 23.-24.3.2024 se v Táboře uskutečnilo předolympijské soustředění vybraných atletek a atletů kategorií mladšího a staršího žactva z celkem třinácti jihočeských klubů a oddílů. Každý z účastníků si v průběhu soustředění vyzkoušel tři atletické disciplíny a dle vyjádření přítomných trenérů jsou ve svých parádních disciplínách všichni, s přihlédnutím k právě probíhajícímu tréninkovému období, na slušné výkonnostní úrovni. Určitě si tedy zaslouží velkou pochvalu za své předvedené sportovní výkony, za osobní přístup k tréninkům i za chování mimo sportoviště. Poděkování samozřejmě „letí“ i k trenérům, kteří se účastníkům po celou dobu soustředění příkladně věnovali. A teď už nám nezbývá než popřát všem účastníkům, ale samozřejmě i dalším atletkám a atletům, aby se jim vyhýbaly zdravotní problémy a na nadcházející atletickou sezónu se pod vedením svých trenérů dokázali co nejlépe připravit.

Další foto zde

9.-11. února proběhlo halové MČR ve vícebojích a v chůzi v Praze na Stromovce. Vracíme se tímto článkem k velmi vydařeným dvěma závodům pro budějovické sourozence Ninu a Michala Radovi, táborského Petra Svobodu a pro prachatickou Ludmilu Kozlovou. Nina Radová, mistryně ČR v pětiboji v kategorii dorostenek získala 4003 bodů, což ji řadí jako 5. dorostenku českých historických tabulek, která nasbírala přes 4000 bodů. Nině se dařilo zejm. ve skoku dalekém a v běhu na 800 m (2:18.44), který ji výrazným osobním rekordem pomohl právě ke zlaté medaili. Michal Rada, mistr ČR v sedmiboji dorostenců zapsal fantastický výkon 5 691 bodů, což je i nový národní rekord (Michal tím vylepšil svůj původní rekord o 259 bodů). Tento famózní výkon zapsal Michala na 5. místo historických světových tabulek dorostenců. Michal kraloval v průběhu víceboje na 60 m překážek, kde taktéž pokořil národní rekord s aktuální hodnotou 07.67. Přidal další prvenství ve skoku vysokém a skoku dalekém. Sourozenci Michal i Nina jsou svěřenci Jiřího Coufa. Svůj první sedmiboj v kategorii mužů absolvoval Petr Svoboda, svěřenec Romana Šebrleho, na výbornou. Talentovaný vícebojař zapsal celkové 3. místo s 5 739 body. Petr ovládl mezi vícebojaři skok o tyči s výkonem 4.90 a přidal třetí místa v běhu na 60 m, 1000 m, 60 m př. a ve skoku dalekém.

Prachatická Ludmila Kozlová startovala při MČR v chůzi na trati chůze dráha 3000 m dorostenek, kde skončila těsně pod stupni vítězů, tedy na 4. místě. Ludmila zapsala osobní rekord 17:25.20 a je svěřenkyní Antonína Piláta.

Gratulujeme atletům i jejich svěřencům a děkujeme za skvělou reprezentaci.

Mistryněmi ČR se o víkendu 17., 18. února v Ostravě staly Adéla Holubová a Lurdes Gloria Manuel. Dorostenka, Adéla Holubová (SOKCB), svěřenkyně Petra Bahenského, ovládla finále 800 m žen s fantastickým časem 2:04.27, což znamenalo nový národní rekord dorostenek i juniorek. Juniorka, Lurdes Gloria Manuel (TABOR), svěřenkyně Šárky Chládkové a Vratislava Šediny opanovala finálový běh 200 m v čase 23.72. Dorostenec, Filip Toul (4DVCB), svěřenec Pavla Suchého a Pavla Brlici, zaběhl skvělou 1500 m a protnul cílovou čáru na 2. místě v čase 3:53.27. Stříbrné medaile vybojovala táborská štafeta 4x200 m ve složení Lurdes G. Manuel, Kateřina Marušová, Barbora Cílková a Tereza Kršová. Lu startovala o den dříve také ve finále 60 m, kde skončila 4. Další čtvrtá místa přidal také Michal Rada (SOKCB) ve skoku dalekém s výkonem 7.35 a Tomáš Jelínek (SOKCB) ve skoku vysokém s výkonem 2.10. Páté místo přidala Adéla Štefanová (SOKCB) v běhu na 3000 m.

22. místo: Tereza Kršová (TABOR), 60 m 7.95

Gratulujeme k úspěchům a přejeme mnoho sil do dalších závodů.

20240126 164650V pátek 26. ledna proběhlo vyhlášení 22. ročníku ankety Atlet JčKAS roku 2023 v Hotelu Budweis v Českých Budějovicích. Vyhlašovaly se kategorie od mladšího žactva až po muže a ženy. Samozřejmě nechybělo tradiční celkové vyhlášení prvních 5 atletů.
Příjemnou a uvolněnou atmosféru celé akce zpestřil Marek Strnad ml. v roli moderátora, který jako aktivní závodník sledující českou atletiku pokládal atletům zajimavé otázky k jejich sportovní činnosti a úspěchům.

V kategorii mladšího žactva převzali ocenění Jiří Trnka (SOKCB) a Karolína Bicanová (TABOR). Jiří byl 9. na MČR ve víceboji, Karolína vybojovala 2. místo na MČR v přespolním běhu. Následovala kategorie staršího žactva, ve které zvítězili Tomáš Čoka (CECCB) a Sofie Jaowiaková (SOKCB). Tomáš získal bronz na MČR a to na 1500 m v hale a 800 m na dráze, Sofie byla 2x 6. na MČR na 800 m (hala a dráha) a 7. v sedmiboji na dráze. U dorostenců obsadili první místo Michal Rada (SOKCB) a Adéla Holubová (SOKCB). Michal se zúčastnil ME juniorů a MU dorostenců na 400 m př., vylepšil české rekordy v sedmiboji v hale, na 300 m př. a na 400 m pr. Dále byl 1. na MČR do 22 let na 400 m př, na MČR dorostu na 60 m př. (hala), výška (hala), sedmiboj (hala), 300 m př. a 3. v dálce (hala). Adéla byla 1. na MU do 19 let, na EYOF, na MČR dorostu (hala a dráha), na MČR do 22 let a k tomu byla 2. na MU dorostenek a 7. na ME juniorek - všechno na 800m. Dále vylepšila český rekord na 800 m, byla 3. ve štafetě na 4x400 m (dráha) a 4. v přespolním běhu.

Kategorii juniorů vyhráli Petr Svoboda (TABOR) a Lurdes Gloria Manuel (TABOR). Petr startoval na ME juniorů v desetiboji, byl 3. na MČR juniorů na 60 m př. (hala), 5. ve skolu o tyči (hala) a 6. na 110 m př. Lu vyhrála 400 m na ME juniorek, kde navíc vybojovala ještě 3. místo ve štafetě 4x400 m. Dále reprezentovala na MU do 19 let (hala - 2x2x200 m DNA) a byla nahradnice na ve štafetách na 400 m na ME a MS muž a žen, vylepšila český rekord na 400 m (dráha), byla 1. na MČR do 22 let a na MČR juniorek. Na MČR žen byla 2. na 400 m (dráha) a 5. v hale. Na MČR juniorek ještě získala 3. místo na 4x200 m (hala). Kategorii mužů a žen ovládli David Jodl (SOKCB) a Pavla Molíková (MELIV). David získal na MČR mužů 2. místo (dráha) a 3. místo (hala). Na MČR do 22 let byl 3. a to všechno ve skoku dalekém.