Jihočeský krajský atletický svaz

Aktuality

img 6011
Organizace tradičního mezistátního mezikrajového utkání mezi Dolním Rakouskem, Horním Rakouskem, Dolním Bavorskem, Vysočinou a Jižními Čechy byla letos na našem kraji. Místní organizaci závodu a ubytování zahraničních hostů zajistila Atletika Písek pod režií Jaroslav Putschögl, celé utkání zastřešil JčKAS.

img 6013Nedělní závody proběhliy za chladného, ale slunečného počasi. Závody zahájila čestná ředitelka, paní starostka Eva Vanžurová, reprezentující město Písek. Město Písek podpořilo tyto závody navíc i finančně. I když to byli pro velkou část účastniků první závody v nastávající letní sezoně, bylo k vidění několik výborných výsledků a celá řada osobních rekordů. Loňské celkové vítězství náš kraj ale letos nezopakoval, museli jsme se spokojit s dobrým druhým místem.

Letos nás čekalo několi změn oproti předchozích ročníkům. Nezvykle brzký dubnový termín byl minulý rok domluven hlavně na žádost rakouských svazů. Bohužel se letos z finančních důvodů nezúčastnilo Horní Rakousko a z pětiutkání se rázem stalo čtyřutkání. Že je jarní termín pro rakouské atlety ideální, ukázaly jejich výborné výsledky a jejich vítězství jak v jednotlivých kategoriích, tak i celkově. Ostatní kraje měli část atletů buď na soustředěních nebo ještě v přípravné fázi. Nejvíc to asi pocítilo Dolní Bavorsko, které přivezlo z 90 oslovených atletů jenom 34 (povoleno bylo 45). Ale i Vysočina a náš kraj se potýkali s velkým počtem omluvenek.

Večer před závodem se proto mezi krají diskutovalo, jak by bylo možné tyto závody nadále organizovat. Snahou všech krajů je nenechat toto unikátní utkání pro dorost zhynout na úbytě. Kraje se domluvily, že závody znovu budou na podzim (konkrétně 24.9.2017), že se Dolní Bavorsko kvůli konkurenceschopnosti posílí (rozšířií další okres) a že se hledá další kraj, který by se tohoto utkání zúčastnil, aby původní, zajímavá forma tohoto pětiutkání zůstala.

Výsledky

Místo Kraj Body
1. Dolní Rakousko  391,5
2. Jižní Čechy  334
3. Vysočina 309
4. Dolní Bavorsko 189,5

Další fotky (Vašek Pecka)