Jihočeský krajský atletický svaz

havlickova barca ms behu do vrchu behV sobotu 6.8. proběhlo v Lipové v Jeseníkách  Mistrovství  České republiky v běhu do vrchu, které  bylo zároveň kvalifikací pro vrchařský světový šampionát, který  bude hostit  11.září  Sapareva Banya v Bulharsku. Vimperská lyžařka Barbora Havlíčková  byla nejmladší  závodnicí v kategorii  juniorek, kde mohly startovat závodnice ročníků narození 1997 - 2000. Pro kategorii juniorek byla připravena trať o délce 6km s převýšením 450 metrů. Roli favoritky s přehledem splnila letošní juniorská mistryně Evropy v této disciplíně Michaela Stránská z České Třebové,  když do cíle doběhla v čase 30:05. Stříbro si pověsila na krk Barbora Havlíčková (31:18) a bronz putoval  do Vítkovic zásluhou Kateřiny Divišové (31:30). Úspěch Barči umocňuje fakt, že  obě soupeřky  na stupních vítězů jsou o 3 roky starší. Na MS poletí i současná nejlepší česká běžkyně na lyžích Petra Nováková, která při M ČR obsadila mezi ženami 3. místo.