Jihočeský krajský atletický svaz

20161210 144042Letošní mezikrajové utkání družstev mladšího žactva se konalo 10.12.2016 v Praze ve Stromovce. Startovaly Praha a kraje Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský a Vysočina. Za každou disciplinu mohli startovat až tři závodníci z kraje, avšak bodovali pouze první dva.

Závodům dominovali atleti a atletky z Prahy. Je zde poznat, že mají možnost čerpat z většího fondu závodníků než ostatní kraje. O druhé a další místo se rozjel zajímavý souboj. Jihočeští reprezentanti skončili jak u holek, tak i u kluků na třetím místě. V celkovém hodnocení jsme skončili na třetím místě za Plzeňským krajem se stejným počtem bodů.

I když jsme právě v přípravném období, některým dětem se podařilo vylepšit  osobní maximum či se k němu alespoň přiblížit. Nejvíce bodů nasbírala za náš kraj Karolína Mášková. Karolína jako jediná vyhrála disciplínu (výška: 1,50) a k tomu byla pátá na 60m. Další cenné body sbírala Pavla Krejčí (3. na 150m a 6. na 60m). U kluků získal Marek Krňanský o bod méně než Karolina (3. na 60m, 3. na 150m) a Zbyněk Zeman nasbíral o bod víc než Pavla (3. v dálce, 5. ve vrhu koulí).

Pro velkou část dětí byla to první možnost reprezentovat náš kraj. Z hlediska tréninkového období není tento termín ideální, dětem to ale určitě nevadilo. Cílem těchto závodů je hlavně motivovat děti, doufám, že se nám to podařilo.