Jihočeský krajský atletický svaz

Liberecký kraj hostil ve dnech 23. – 28. 6. letošní Olympiádu dětí a mládeže, ve které se představil výběr atletů z Jihočeského kraje. Atletika probíhala na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou. Na medailové pozice dosáhli tři jihočeští atleti, a to Šefránková Ema (CZSTR), Markvart Dominik (VESEL) a Jelínek Tomáš (SKOKJH).

Ema si skočila ve finále skoku dalekého osobní rekord 5.11, čímž si zajistila stříbrnou medaili. Dlouho se držela na prvním místě, ale v posledních pokusech jí její soupeřka ze Zlínského kraje přeskočila o pouhý 1 cm. Ema se představila také na 60 m, kde postoupila z rozběhu do semifinále, ve kterém skončila na 7. místě s časem 8.48 (v rozběhu 8.28). Byla i členkou štafety mladšího žactva na 4x60 m mix A, nicméně tato štafeta do cíle nedoběhla. Dominik Markvart nastoupil na hladkých 60 m a začal parádním časem již v rozběhu, postoupil do semifinále, poté přímo do finále (ale s 8. časem), kde v novém osobním rekordu 07.19 předčil některé své soupeře a doběhl si pro bronzovou medaili. Dominik se představil také na 300 m, kde skončil již v rozběhu a to na 5. místě. Též byl členem štafety staršího žactva na 4x60 m mix A, která skončila na celkovém 13. místě. Tomáš Jelínek reprezentoval Jihočeský kraj ve skoku vysokém a vybojoval třetí místo za výkon 1.84 m. Stejného výkonu dosáhl i čtvrtý závodník, nicméně Tomáš měl lepší zápis, a tak se mohl radovat z bronzové medaile.

Do TOP 10 v umístěních se dostalo dalších 12 atletů. Nepopulární, ale cenné čtvrté místo vybojovali Petr Svoboda (TABOR) a Barbora Kubánková (SOKCB). Petr si ve skoku dalekém žáků skočil osobní rekord 6.57 m a na 100 m překážek přidal osobní rekord 14.30 a celkové 13. místo. Barbora skočila ve skoku vysokém ml. žákyň 1.53 m a k medaili jí chyběly 3 cm. Barbora startovala také v hodu 400 g oštěpem, který poslala do vzdálenosti 32.41 m, za což brala 6. místo. Žákyně, Jitka Maršálková (SOKCB), přidala 5. místo ve vrhu 3 kg koulí (11.80) a 12. místo v běhu na 100 m překážek v čase 15.14. Adéla Holubová (SOKCB) doběhla 6. na 800 m mladších žákyň s výkonem 2:28.42. Skokan, Marek Kuna (4DVCB), dosáhl na 7. místo ve skoku vysokém mladších žáků za výkon 1.58 a ve skoku dalekém na 9. místo za výkon 4.89. Jakub Homola (TABOR) přidal 8. místo na 1500 m žáků v osobním rekordu 4:26.20. Další 8. místo přidal Pavel Poslušný (NVCEL) ve vrhu 4 kg koulí žáků (13.18). Petra Chalupová (SOKCB) ve skoku vysokém žákyň zapsala 1.57 za což brala 9. místo. Top 10 uzavírají Vojtěch Rodr (TABOR) ve vrhu 4 kg koulí žáků s výkonem 12.39 (Vojtěch běžel i 100 m překážek, kde skončil na 12. místě s časem 14.29), Michaela Plešáková (TABOR) v hodu oštěpem 500 g žákyň s výkonem 34.00, Lucie Bahenská (SOKCB) v běhu na 60 m s výkonem 08.09 (Lucie běžela také 300 m, kde skončila 14. s výkonem 42.71), Lurdes Gloria Manuel (TABOR) v běhu na 800 m v čase 02:18.74 a Jakub Janda (SOKCB) v běhu na 800 m s časem 2:19.75 (Jakub běžel i 60 m překážek, kde skončil na 16. místě s časem 10.27).