Jihočeský krajský atletický svaz

Aktuality

Jihočeši vyrazili poměřit své síly s dalšími atlety z Plzeňského, Středočeského, Karlovarského a Ústeckého kraje a dařilo se jim velmi dobře. Při závěrečném vyhlášení nastoupili na 3. stupínek a pověsili na krk krásné bronzové medaile. Jsme rádi, že naše mladší žactvo podávalo kvalitní výkony i na závěr sezóny, a že vytvořilo tým plný kamarádství a vzájemné podpory.

Padla spousta osobních rekordů a jeden se dokonce proměnil i v krajský rekord v podání Barbory Kubánkové (SOKCB), která zvítězila a poslala svůj 400 g oštěp do vzdálenosti 34,38 metru a překonala tak Michaelu Plešákovou z Tábora, Bára přidala také 5. místo ve skoku vysokém. Další vítězství zapsal Jakub Koreš (TABOR), který ve vrhu koulí 3 kg předčil své soupeře s výkonem 11,91 m. Marek Kuna (4DVCB) vyhrál skok vysoký v novém osobním rekordu 159 cm a přidal 4. místo ve skoku dalekém. Ema Šefránková (CZSTR) jako jediná z naší výpravy získala 2 individuální stříbrné medaile, a to v běhu na 60 m (08,23) a ve skoku dalekém 499 cm. Adéla Chválová (ATPIS) brala stříbrnou medaili ze skoku vysokého za výkon 145 cm. Bronzové medaile pověsili na krk Michal Rada (SOKCB) ve skoku dalekém s osobním rekordem 505 cm, Adéla Holubová (SOKCB) v běhu na 600 m s časem 1:46,23, Abdunazar Saidov (TABOR) ve vrhu koulí s výkonem 11,27 m, Divišová Veronika (BLATN) též ve vrhu koulí s výkonem 11,67 m a Vojtěch Maloň (SOKCB) v běhu na 150 m (19,86). 

 

 

Cenné body do družstva přinesli také čtvrtý Jakub Janda (SOKCB) v běhu na 1000 m (3:11,32), čtvrtá Barbora Levá (BLATN) ve vrhu koulí (11,00) a čtvrtá štafeta mladších žáků na 4x60 m (Kroupa, Böhm, Kořánek, Maloň). Michal Rada (SOKCB) skončil 5. v běhu na 60 m př. Štafeta mix 8 x 200 m skončila na 5. místě (Janda, Chmátalová, Radová, Kortan, Petr, Stejskalová, Dohnal, Řádová).

Členové družstva Jihočeského kraje:

ml. žáci: Kuna M., Šonka J., Saidov A., Janda J., Koreš J., Maloň V., Kroupa O., Böhm J., Kořánek Š., Rada M., Kortan F., Kvasnička L., Kratochvíl F., Sivák A., Dohnal J., Petr M., Novák T.

ml. žákyně: Šefránková E., Radová N., Zikmundová E., Kubánková B., Voldřichová S., Chramostová E., Řádová T., Štefanová A., Holubová A., Marušová L., Frydrychová M., Chválová A., Böhmová M., Holušová A., Chmátalová L., Divišová V., Levá B., Vítová V., Stejskalová T., Lorencová T.

Doprovod: Bahenská K., Michna J., Fleischmann P., Drhovská M., Kadlec J.

Odkaz na foto

Odkaz na výsledky

Děkujeme za skvělou reprezentaci :)