Jihočeský krajský atletický svaz

Aktuality

Uplynulý víkend se nesl ve znamení Mistrovství České republiky v přespolním běhu v Dříteči. Ve startovním poli jsme mohli vidět pouze juniory, juniorky, muže a ženy, jelikož mládežnické kategorie měly své MČR na jaře v Mladé Boleslavi.

Nejlepšího umístění dosáhl David Vaš (SOKCB), který mezi muži vytrvalci doběhl na trati 10 km na celkovém 8. místě. Jeho oddílový kolega Jan Macoun doběhl 14, Jiří Csirk (ATPIS) 16., František Linduška (4DVCB) 17. a Jiří Cipín (SOKCB) 27. Muži mohli startovat i jako mílaři a zaběhnout si kratší distanci 4 km. Na této trati se představil pouze Jakub Škrdleta (TABOR) a doběhl v první polovině startovního pole na 22. místě. Mezi juniory doběhl v nejlepším pořadí Matyáš Jánský (SOKCB) a to na 11. místě. Kousek za ním doběhl Marek Strnad (NVCEL) na 14. místě. Dva oddíloví kolegové ze Sokola ČB Petr Lukš a Ivan Brejška doběhli na 22. místě (Petr) a na 24. místě (Ivan). Patrik Bouška (CHYSKY) doběhl 43. a Ladislav Stejskal (4DVCB) na 45. místě.

Mezi ženami se představila pouze 1 závodnice, a to Lenka Pardamcová (SOKCB), která doběhla 8 km distanci na 19. místě. Mezi juniorkami startovaly Veronika Piklová (4DVCB) a Diana Štráchalová (SOKCB), které doběhly 4 km trať za sebou v pořadí 33. (Veronika) a 34. (Diana).

Foto: ČAS, Eduard Erben