Jihočeský krajský atletický svaz

Tři talentovaní Jihočeši vyrazili o uplynulém víkendu na Mistrovství České republiky v halových vícebojích do atletické haly Stromovka v Praze. Zlatou medaili získal Filip Svoboda (NVCEL) mezi staršími žáky. Stříbrnou medaili vybojovala Tereza Babická (SOKCB) mezi dorostenkami a sedmé místo přidal Petr Svoboda (TABOR) mezi dorostenci.

Filip si ve všech 7 disciplínách vytvořil osobní rekord, nasbíral 4298 bodů a předčil stříbrného závodníka o 264 bodů. Zároveň je novým držitelem krajského rekordu v sedmiboji žáků v hale, když porazil Michaela Urbana (TABOR) s 4032 body. Filip vyhrál 3 ze 7 absolvovaných disciplín a to 60 m (7.34), skok daleký (6.35) a skok vysoký (1.65).

Stříbrná medaile byla pověšena na krk Tereze Babické za 3791 bodů. Za vítězkou zaostala o 70 bodů. Tereza si vytvořila 2 halové osobní rekordy, a to ve skoku vysokém (1.62) a vrhu koulí 3 kg (9.79). Zároveň vylepšila svůj krajský rekord. Vyhrála 60 m př. (8.48) a skok daleký (5.65).

Petr nastupoval do víceboje jako 2. dorostenec průběžných tabulek, nicméně výkony dalších dorostenců byly velice vyrovnané a nepodařilo se mu 2. místo obhájit. I přes to předvedl velice kvalitní víceboj a zlepšil si 2 osobní rekordy, a to ve vrhu koulí (9.87) a běhu na 1000 m (2:54.41).

Gratulujeme závodníkům i jejich trenérům a děkujeme za skvělou reprezentaci.