Jihočeský krajský atletický svaz

filip svoboda mcr viceboj 202007 (cas)Zlato, stříbro a tři krajské rekordy putují do Jihočeského kraje z Mistrovství České republiky ve vícebojích, které se konalo uplynulý víkend na pražské Slávii. O co nejlepší vícebojařská umístění se vydalo bojovat pět Jihočechů z tří oddílů. Zlatou medaili vybojoval Filip Svoboda z Nové Včelnice mezi staršími žáky za výkon 5 422 bodů, čímž porazil druhého Františka Sochu o 205 bodů. Michal Rada ze Sokola Českých Budějovic předvedl též parádní víceboj a se ziskem 2721 bodů získal stříbrnou medaili mezi mladšími žáky a připsal si také nový krajský rekord, který převzal oddílovému kolegovi, Tomáši Kratochvílovi. Další skvělý výkon předvedl Petr Svoboda z Tábora, který nasbíral 6 255 bodů, za což mu náleží celkové 5. místo mezi dorostenci a též nově připsaný krajský rekord, který se 19 let nikomu nepovedlo překonat. Sestra Michala Rady, Nina Radová ze Sokola Českých Budějovic, absolvovala svůj první republikový start a obsadila 10. místo mezi mladšími žákyněmi. Oddílový kolega a kamarád Petra Svobody, Vojtěch Rodr z Tábora, obsadil 14. místo mezi dorostenci.

Mistr České republiky, Filip Svoboda, se blýskl ve sprintu na 60 m (7.36) a ve skoku dalekém (6.54), kde jednak zvítězil, ale také bral velmi cenné body. Filip nasbíral nejvíce bodů na 100 m překážek (14.37) a v průběhu devítiboje si připsal 5 nových osobních rekordů.

Vícemistr České republiky, Michal Rada, zapsal 2 nové krajské rekordy, a to za celkový výkon v pětiboji a za výkon 9.27s na 60 m překážek (o oba rekordy připravil Tomáše Kratochvíla ze Sokola Českých Budějovic). Druhá místa a kvalitní přísun bodů připsal ve skoku dalekém 5.59 a hodu kriketovým míčkem 62.95. Michal si vytvořil 4 nové osobní rekordy.

Petr Svoboda si výborně počínal v běhu na 400 m, který ovládl v čase 51.99 a ve skoku dalekém s výkonem 6.60 a druhým místem. Velmi kvalitně zaběhl závěrečných 1500 m v novém osobním rekordu 4:46.40 a s třetím místem. Celkově si vytvořil 8 nových osobních rekordů. Nina Radová uzavřela top 10 mezi mladšími žákyněmi a připsala si 4 nové osobní rekordy. Vojtěch Rodr si připsal 6 nových osobních rekordů

 

Foto: Denisa Kisialová, ČAS (www.atletika.cz)