Jihočeský krajský atletický svaz

Atletická hala Ostrava hostila 3. února mezinárodní atletický meeting Czech Indoor Gala se spoustou českých i zahraničních závodníků. Ministerstvo zdravotnictví udělilo Českému atletickému svazu výjimku ze zákazu konání hromadných akcí, a to pro účely uspořádání tohoto meetingu. Jediným jihočeským zástupcem byl Jiří Polák (SOKCB), který startoval na trati 200 m. Svěřenec Tomáše Najbrta protnul cílovou čáru v čase 21.02, čímž vytvořil nový krajský rekord, rekord meetingu a také osobní rekord. Jirkovi moc gratulujeme za skvělý výkon.

Jiří startoval spolu s dalšími jihočeskými závodníky na 2. kole Halové atletické ligy mužů a žen. Ministerstvo zdravotnictví též udělilo ČAS výjimku ze zákazu konání hromadných akcí. Soutěž se uskutečnila v Praze v hale Stromovka 30. ledna. Jiří startoval na trati 200 m a 60 m. Na dvoustovce zaběhl čas 21.04 (nový krajský rekord, na CIG ho ještě o kousek posunul) a na 60 m 06.99. Alena Panovská (TABOR) skončila na 5. místě ve skoku vysokém s výkonem 1.67. Adéla Záhorová (TABOR) obsadila ve skoku dalekém stejnou příčku jako Alena. Její nejdelší a jediný zdařený pokus měřil 5.60. Ve stejné disciplíně startovala juniorka Tereza Babická (SOKCB), která skončila hned za Adélou. Tereza zapsala 5 zdařených pokusů, z nichž nejdelší měřil 5.99. V sektoru skoku dalekého se představil mezi muži, junior Tomáš Kratochvíl (SOKCB). Prvním pokusem zapsal výkon 6.50, poté nezdařený pokus a další již vynechal. Tomáš obsadil 6. pozici. Všichni zmínění dálkaři jsou svěřenci Jiřího Coufa.

Letošní halová sezóna je velmi netradiční, závody se konají pouze na základě udělení výjimky ze strany MZ. Tréninkové možnosti jsou též velice omezené, ale i tak se s tím někteří naši závodníci umí vypořádat. V příštím týdnu proběhnou 2 atletické události a to 3. kolo Halové atletické ligy mužů a žen a MČR ve vícebojích mužů a žen. Doufáme, že opět uvidíme pěkné výkony jihočeských, ale i dalších závodníků.

Držíme vám palce.

Foto: Adolf Horsinka, www.atletika.cz

Foto: Tomáš Edlman, www.atletika.cz