Jihočeský krajský atletický svaz

Český tým obsadil stříbro na mezinárodním utkání juniorského výběru DNA (Dynamic New Athletics) za zlatou Velkou Británií a před bronzovým Španělskem. Z Jihočeského kraje reprezentovali ČR 2 závodnice - dorostenky a to Adéla Holubová a Lurdes Gloria Manuel.
Adéla Holubová vyhrála 800 m v čase 2:08.35, když v závěrečném kole nastoupila a vytvořila si náskok, který udržela až do cíle. Tento skvělý čas zaběhla i po fantastické půlce v neděli 19. února, kdy vytvořila nový dorostenecký národní rekord 2:06.37, o kterém jsme psali v minulém článku. Nutno podotknout, že Adéla byla nejmladší závodnicí z celého startovního pole.
Lurdes Gloria Manuel nastoupila do netradiční štafety 2x2x200 m s běžeckým kolegou Ondřejem Loupalem. Startoval Ondřej, poté se Lurdes dostala na čelo, Ondřej běžel znovu 200 m, ale prvenství se mu nepodařilo udržet a předával na zavěřenou dvoustovku Lurdes, která se snažila prodrat na prvenství, ale dle cílové kamery se nezadařilo a o pouhou jednu setinu doběhla 2. Nicméně i tak štafeta přinesla velmi cenné body.