Jihočeský krajský atletický svaz

Prvního dubna proběhlo MČR v přespolním běhu dorostu a žactva v Jablonném nad Orlicí, odkud přivezli Jihočeši 3 cenné kovy. O zlatou medaili se postarala Adéla Štefanová (SOKCB) v běhu na 3 000 m mezi dorostenkami, když zvítězila o 16 vteřin (čas 11:53) před stříbrnou Editou Pozlerovou z Hvězdy Pardubice. Stříbrné medaile přivezli Antonín Kinšt (NVCEL) a Karolína Bicanová (TABOR). Antonín Kinšt zapsal na trati 4 000 m čas 14:15 a s přehledem si doběhl pro druhé místo mezi dorostenci za vedoucím Danielem Marákem z SKP Nymburk. Karolína Bicanová si doběhla mezi mladšími žákyněmi pro svou první medaili z MČR a to stříbrnou na trati 2 000 m. Závod mladších žákyň byl velmi vyrovnaný, vítězka Veronika Formanová z TJ Žďár nad Sázavou zapsala 08:07, Karolína Bicanová 08:10 a bronzová závodnice Adéla Houdková z ASK Dipoli 08:12.

Velmi dobře se dařilo dalším 3 závodníkům z Jihočeského kraje, kteří se umístili v TOP 10.

Nepopulární 4. místo zapsala Adéla Holubová (SOKCB) mezi dorostenkami s časem 12:25. 5. místo přidal Filip Toul (4DVCB) mezi dorostenci s časem 14:47 a TOP 10 uzavřela Jana Randáková (ATPRA) mezi mladšími žákyněmi s výkonem 08:35.

Místrovský přespolní běh absolvovalo dohromady 24 závodníků z Jč kraje. Umístění dalších atletů najdete zde: https://online.atletika.cz/vysledky/65723

Gratulujeme závodníkům k parádním výkonům.