Jihočeský krajský atletický svaz

štafeta dorostuV sobotu 27.11. se krajský výběr zúčastnil Finále běžeckého poháru ve Valašském Meziříčí. Počasí běžcům příliš nepřálo, páteční sněžení a následné oteplení vytvořilo na trati kluzké bláto.
Bohužel zranění a Covid poznamenal nejen složení štafet, ale i výkonnost některých závodníků.
Družstvo mladšího žactva ve složení Matěj Šíma, Karolína Šumerajová, Tomáš Nevěřil a Anastasija Bogdanova bylo ještě na třetí předávce na medailové pozici, bohužel ale na posledním úseku o tuto pozici přišlo a obsadilo 7. místo.
Družstvo staršího žactva obsadilo celkové 8. místo, jeho členy byli Antonín Kinšt, Magdalena Šimánková, Jan Suja a Adéla Štefanová.
Nejlepšího umístění v sobotu dosáhlo družstvo dorostu ve složení Benedikt Pánek, Tereza Buštová, Barbara Kostková a Jakub Strnad. V konkurenci jedenácti družstev obsadili 5. místo.